Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika 2012 - milyen...

Anglisztika 2012 - milyen előkészületeket tehetek miután bejutottam (segédanyag, kisebb-nagyobb előtanulmányok) és milyen minor szakokkal érdemes/logikus párosítani ezt?

Figyelt kérdés
jelenleg ezen szakon tanulóktól néhány egyetemekről szóló véleményt is örömmel fogadnék. Én a következőkön gondolkodom : ELTE, Pázmány és Debreceni Egyetem. THANKS EVER SO MUCH! M
2011. okt. 28. 02:04
 1/8 anonim válasza:

Tanulj sok szót! Én jól tudok angolul, mégis alig értek valamit az előadásokból. JÁrj utána, hogy milyen órák lesznek, és a szókincsüket nézd át. (Pl angolszász politikai kultúra, irodalomtudomány, stb..)

Én matekkal párosítom, de csinálhatod egy másik nyelvvel is (pl portugál, ahhoz nem kell semmit tudnod, hogy elkezd.)

Ha tanár szeretnél lenni, gondolkodj, hogy melyik órák voltak a kevenceid, mit tanítanál még szívesen.

2011. okt. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm szépen a hozzászólásod.

Humán beállítottságú inkább, mint reál, így minorba egy másik nyelven gondolkodom - csak még arról nem teljes a kép, hogy melyiket érné meg felvenni. Az angollal, mint nyelvvel azt hiszem nem lesz eget rengetően sok problémám, mert már mindent angolul olvasok kb. 2 éve. Azért a szókincset sosem árt persze fejleszteni. Még egyszer köszi.

Esetleg valaki meg tudnám súgni milyen nyelvtudás szükséges egy minor nyelvi szak felvételéhez (mert pl. én csak németül tudok angolon kívül, azt is nagyon alapszinten már)?

Köszi minden hozzászólásért és segítségért.

M

2011. okt. 28. 10:21
 3/8 A kérdező kommentje:
*vagyok (ezt kihagytam - hoppá)
2011. okt. 28. 10:22
 4/8 nse válasza:

Szia!


Én Szegeden vok angol szakos, és ha egy másik nyelvet akarsz felvenni minornak akkor vagy középszintű nyelvvizsga kell v emelt érettségi a nyelvből!

De választhatsz még nyelvtudományos minorokat is mint pl nyelvtechnológia

2011. okt. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szia nse!


Köszönöm szépen a választ.

Hát az "kár", mert nekem csak angolból van és januártól kezdek német középre készülni (tavasszal kellene letenni). Mondjuk a németet pont nem akartam felvenni. Valami ritkább nyelvre gondoltam volna. Sebaj. Mindenképpen nyelvvel szeretném párosítani. Valahol azt olvastam, hogy nem szükséges a minor nyelvnek nyelvtudással nélkül neki indulni. Meg is lepett eléggé. Ezek szerint nem így van.


Köszi még egyszer.


M

2011. okt. 28. 20:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem minden nyelvi minorhoz szükséges nyelvtudás, pl. a portugálhoz sem. Én olasz mellé oroszt fogok felvenni, ahhoz sem kell. Nézz utána, melyek azok a nyelvek, ahova kérnek előzetes tudást. :) (felvi.hu-n be akartam neked másolni, de épp most nem elérhető)
2011. okt. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem. Én azt hiszem svédet néztem meg valahol. Egy ritkább nyelv jobb lenne, és az oroszra vagy svédre gondoltam. Bár a svédek nagyon jól beszélnek angolul... igen, én is ott akartam keresgélni, de felújítás alatt van az oldal. Majd megnézem, amint megint működő képes. Köszönöm szépen a választ.

M

2011. okt. 29. 13:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is oda jelentkeztem és számításaim szerint felvesznek. Van felsőfokú német nyelvvizsgám és közép angolom, szóval én a némettel nem is akarok már mit kezdeni és szerintem nem is érdemes, a legnagyobb cégeknél is kb minden angolul folyik... persze függ attól, mi szeretnél lenni. A japán jó lenne minornak de mindenki azt választja mert az menő, egzotikus, ritka meg lehet vele villogni... a kínai jobban megérné szerintem. A portugál is jól hangzik csak én nem tudnék vele mit kezdeni... :/ oroszra vagy franciára gondoltam, de engem is a humán dolgok kötnek le... ki tudja, mi lesz még belőlem, előbb vegyenek fel mindkettőnket!

D

2012. máj. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!