Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tanulási módszereket...

Milyen tanulási módszereket tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Most megyek általános suliban 7.o-ba! Tudom, hogy szinte ez a legnehezebb év...:/ Eddig se ment a tanulás és félek, hogy most mi lesz velem.. Nagyon sok dolgot kipróbáltam már... Az egész tanagyag bemagolást. Az azért nem jött be mert egyrészt egy leckét3-4-5 órán keresztül magoltam és reggelre az egészet elfelejtettem... Akkor próbáltam azt hogy elolvasom a leckét és utána kiemelem a lényeget és azt tanulom meg. De ez azért nem vált be mert nem tudom rendesen megragadni a lényegét a dolognak, szóval teljesen lényegtelen dolgokat is kiemeltem és pár fontos infót is kihagytam...:( Próbálkoztam azzal is hogy amit kiemeltem azt begépeltem world-be és arról próbáltam tanulni ez azért nem volt jó mert egyrészt a lényeg még mindig nem volt meg, másrészt nem volt türelmem órákat gépelni... Azt is próbáltam, hogy kis cetlikre irtam 1-1 infót és azokat olvasgattam... de ahhoz sem igaán volt türelmem mindig leírni...:( mit tegyek?? Hogyan kellene tanulnom?? hogy jöjjek rá a lényeg kiemelésére??
2011. aug. 31. 11:00
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és azt elfelejtettem, hogy pl mikor verset kell tanulni egy rövidke versszakot kb 45 perc megtanulnom...
2011. aug. 31. 11:02
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is tanulni türelemmel kell. Nem megy minden a fejedbe varázsütésre (pedig néha jól jönne)


Szerintem tanulás előtt relaxálj kicsit, hogy lenyugodj és ne legyél türelmetlen, a cetlis módszer nem rossz. Jegyzetelve próbálhatnál tanulni, vagy úgy hogy olvasol valamit becsukod a szemed és elképzeled, aztán próbálsz visszaemlékezni rá.

2011. aug. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon sok függ a hozzáállástól. Ha érdekel, amit olvasol, akkor sokkal könnyebben megy a fejedbe. De fontos még a kipihentség is. Én gyakran reggel, hajnalban tanultam. Ami persze azért nem jó, mert akkor inkább rövidtávra raktározod el az infót, de hatásos aznap délelőtt felelésnél például. Ha előtte este, késő délután már elolvastad 2-3x, akkor még inkább jó.

Különben mindenkinek magának kell rájönnie a módszerre. Az is lehet, hogy orvoshoz kellene fordulj a problémáddal. Figyeld meg, hogy mindent nehezen jegyzel, tanulsz-e meg, nem csak tananyagra gondolok.

2011. szept. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!