Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát érdemes tanulni?

Milyen szakmát érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, és egyre többen kérdezgetik, hogy melyik egyetemre/fősulira akarok menni, mi szeretnék lenni, milyen faktra megyek, miből érettségizek majd, stb. Én pedig nem tudok dönteni. Nagyon fontos lenne, hogy jól fizető szakmám legyen, olyan, amivel el lehet helyezkedni. Matekból nagyon jó vagyok, szeretem is tanulni. Mégsem érzem, hogy reál beállítottságú lennék, mert a kémiát, fizikát például utálom. A matekhoz való eszem ellenére nem igazán vonzanak a mérnöki, vagy pénzüggyel és a matekkal kapcsolatos dolgok. Hanem olyan szakmák érdekelnek, mint a cukrász, divattervező, lakberendező vagy sminkmester. Ez csak azért van, mert pont abban a korban vagyok, amikor fontos a lányoknak a divat és a sminkelés? Nem tudom eldönteni, hogy azt csináljam kevés fizetéssel amit szeretek, vagy inkább tanuljak olyasmit, amivel sokat lehet keresni? Valaki segítsen!
2011. szept. 7. 16:00
 1/4 lambo96 válasza:

Nekem azt mondta a tanár, hogy a villanyszerelő szakma nagyon keresett, és nem csak fiúknál :)

Jól is keres, én is odamentem.

2011. szept. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mint említettem a fizika nem érdekel :)
2011. szept. 7. 16:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Főelg olyat, ami érdekel. Olyat miért csinálnál, ami nem érdekel? Mire mész a pénzzel, ha pár év után a stressz miatt képtelen vagy csinálni a munkádat? Ráadásul rengeteg szakma van, csak nézegess listákat.
2011. szept. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"azt mondta a tanár, hogy a villanyszerelő szakma nagyon keresett"


Aha, persze. A magyar valóság az, hogy ha egyéni tisztességes egyéni vállalkozó próbálsz lenne, akkor az adók és a mindig pontosan, időben és mosolyogva fizető vevők okán felkophat az állad. Ha feketén űzöd, akkor meg foshatsz a navtól, és nyugdíjad sosem lesz. Ha egy mérsékelten tisztességes vállalkozó alvállalkozója leszel, aki szerelési munkákat vállal, akkor megint vagy kifizetnek vagy nem.


Amúgy rendkívül hiteles és értékes forrás ha "a tanár" azt mondja, hogy a villanyszerelők keresettek, erre én is feltenném az életem és ebbe az irányba indulnék el...


Esetleg külföldön tudom elképzelni, ahol jó nyelvtudással villanyszerelőként annyit kereshetsz mint itthon egy jól kereső mérnök. És ez nem vicc. Ha elhúzol az országból és beszélsz nyelvet, akkor NAGYON jó szakma.

2011. szept. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!