Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha újságíró/író szeretnék...

Ha újságíró/író szeretnék lenni, milyen egyetemre menjek, és milyen szakra?

Figyelt kérdés
Még felötlött bennem a forgatókönyv író is, de ezen még csak gondolkodom. Szerintetek?
2011. szept. 10. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát most ezt a kommédiát (kommunikáció és médiatudomány) szokták mondani, bár én mikor tavaly voltam nyílt napon a PTE-n és beszélgettem egy kommédiás csajjal ő azt mondta, hogy sokan azt hiszik, hogy ezzel újságíró leszel aztán marhára nem. Hát számít, hogy mennyire vagy elhivatott, illetve nem árt, ha van valami ismerős.

Van egy barátnőm, aki a BKF-en tanulja most ezt és azt mondta, azért oda ment, mert fősulin több a gyakorlat. Ha ez tényleg így van akkor mindenképpen azt ajánlom, hiszen a gyakorlati munkában látszik meg a tehetség.


Sok egyetemen/fősulin van ez a szak , főleg BTK-n , de felvi.hu-ra beírod és kidobja az összes sulit ,ahol oktatják. Nem árt, ha valami jobba mész, mert nagyon telített ,sokan járnak most erre.

2011. szept. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha egyszer újságíró szeretnél lenni, akkor szerintem kommnunikáció szak, és azon belül a megfelelő szakirány. Én kommunikáció szaknál a BKF-et javasolom. Abszolút gyakorlatias az oktatás, van saját újságjuk, ahol gyakorolhatsz, de ha máshova mennél gyakorlatra, akkor van Karrier Centrum, akik segítenek mást találni. Ezen kívül tanulhatsz nyelvet, és tréningeken vehetsz részt, de szerintem mindenképpen menj majd el nyílt napra, és nézd meg magadnak :). Addig is itt a felvételi honlapjuk: [link]
2011. szept. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Magyar szakon is lehetsz újságíró.
2011. szept. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok. Még annyi, hogy a BKF-en épp most hirdettek meg egy riportversenyt, úgyhogy ha középiskolás vagy, és érdekel az újságírás, akkor mindenképpen nézd meg: [link]
2011. okt. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!