Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Újságíró szeretnék lenni....

Újságíró szeretnék lenni. Milyen végzettség szükséges hozzá, milyen egyetemre kell mennem?

Figyelt kérdés
Most 15 éves vagyok és még csak 10.-es, de szeretem előre tervezgetni a jövőmet. Esetleg újságírók tudnának írni egy-két érdekességet a munkáról, fizetésről, stb.? És a 2 kérdésemre (a vastag szövegben) válaszolna valaki aki biztosra tudja? Köszönöm
2011. szept. 14. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne ma végzettség, hanem a kapcsolatok és a gyakorlat, felmutatható tapasztalat számít. Vezess blogot neten, vagy egyéb típusú honlapot, írj a suliújságba, stb...
2011. szept. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg sulinak pl kommunikáció jó, vagy magyar szak. De pl ha sportújságíró akarsz lenni akkor a testnevelési egyetem is jó:-)
2011. szept. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ajánlom Neked a BKF-et, ott kiemelkedő a kommunikáció és médiatudomány szak, ráadásul most hirdettek egy riportversenyt középiskolásoknak, szerintem nézd meg: [link]
2011. okt. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondolom már azóta végzős vagy és készülsz a kommunikáció szakra. Egyébként a lényeg a gyakorlat és a kapcsolatok. Írj az egyetemi lapba, jelentkezz újságokhoz ingyenes gyakornoknak, ha ügyes vagy, felvesznek, ha végeztél.
2013. márc. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!