Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elvégzem a gazdálkodás és...

Ha elvégzem a gazdálkodás és menedzsment szakot akkor mit kell csinálni ezzel a végzettséggel?

Figyelt kérdés
A munkavégzésre gondolok.Milyen állást lehet ezzel betölteni?Vagy érdemes erre a szakra menni?
2011. szept. 11. 17:04
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Közel tucatnyi embert ismerek, aki ezt végezte el. Az a gond vele, hogy a kapott diploma nem belépő egy vezetői állásba, míg más diplomák esetében ez (néha) így van.

Ha ilyen papírt szerzel, akkor belépéskor a ranglétra legalsó részére vesznek fel. Minden pozícióban meg kell mutatnod, hogy mit tudsz. Ha mindenhol hozod a jó teljesítményt, akkor néhány év alatt már egy középvezetői beosztásod lehet.


XY (valós személy) nagyon jó barátom, alapjában véve sikeresen szerezte meg a végzettséget (csak kétszer buktatták, ami ott nagy szó volt). Amikor az első helyre belépett, egyszerű ügyintéző lett, ahova egy érettségi is elegendő lett volna. Felhozta az angolját és a spanyolját nagyon jó szintre, akkor a telefonos ügyintézőből lépett fel reklamációs ügyintézőnek (partnerek reklamációját vizsgálta ki). Hangzatos, de megalázó munka. Mindenki haragosan néz rád, mindenki elégedetlen veled. A főnök a határidő miatt sürget (ami szoros), az alkalmazottak úgy érzik, hogy a hibáik után szaglászol, a partner meg ideges.

Amikor ott kikészítette magát, akkor került a minőségbiztosítási részlegre - közben a saját pénzén (!) elvégzett egy ilyen képzést. Ott is káosz volt, tulajdonképpen semmi információ nem volt elérhető. Itt sokat segített neki, hogy ismerte a munkaszervezet üzletfelekkel kapcsolatba kerülő részlegeit, elődjei elől az a világ zárt volt. Több szabványt megteremtettek, működtettek, ismét rengeteg konfliktus. Sokszor ő írta meg a technológiai és egyéb utasításokat.

Ott már kezdett kikészülni idegileg is, de az eredményei miatt felfigyeltek rá. Ha jól számolom, akkor a 4. évben már a minőségbiztosítási részleg vezetőjének a helyettese lett, tulajdonképpeni szakmai vezető. Ott már kissé jobb volt, most a részleg valódi vezetését látja el. Intézi a szabadságolást, a kapcsolattartást (auditorokkal meg nem tudom még kikkel), ellenőriz, felmér, a tapasztalatokat visszaépíti a meglévő rendszerekbe. Az összes ismerősöm közül ő az egyetlen, aki "valahova" eljutott ezzel a végzettséggel.


Amivel ki kellett egészíteni a tudását: 2 nyelven kommunikálni, minőségbiztosítási tanfolyamok (3 db, de nem tudom mik ezek).


Ami segített neki: már első pillanattól kezdve a főiskolán sokat foglalkozott munkaszervezetet érintő kérdésekkel és minőségbiztosítással. Az, hogy ezekben a tananyagok követelményein is túlmenően elmerült, megalapozta az előmenetelét.

Másik tényező, hogy eleinte hajlandó volt a "közönséges" munkát elvállalni. Amikor "feljebb" került, akkor ez segített neki lényegesen többet elérni, mint elődjei. Ő tudta, hogy valójában hogyan mennek az ügyek. Az elődje kétszer bukott el az auditálási folyamaton (azt hiszem ez a neve), ő első próbálkozásra sikerre vitte.


Ami hátrány: az első időszak, amíg "felfutsz", amíg összeszeded a rutint - kevés a pénz, sok az ideg.


Ez a diploma szerintem akkor jó, ha olyan konkrét céljaid vannak, mint neki.


A többi ismerősöm hasonló pályát fut be, csak speciális érdeklődés hiányában lassan haladnak előre. Ha jól számoltam végig, akkor ügyintézőkként dolgoznak (akkor is, ha nem ez a neve, a tényleges munka ezt takarja).

2011. szept. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!