Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki segítene? 12. -es...

Lestat_626 kérdése:

Valaki segítene? 12. -es vagyok és még mindig nem tudom, hogy hova tovább.

Figyelt kérdés

Várom az ötleteket a jegyeim alapján. Kérlek, a mérnök, orvos, jogász, stb. -t ne írjátok, mert azok nem nekem valóak. És ne is olyanokat, amit szerintetek "megéri tanulni", mert ez egyénfüggő. Az, hogy el tudsz-e majd a diplomáddal helyezkedni, az a talpraesettségen, a kapcsolatokon és főleg azon múlik, hogy jókor voltál-e jó helyen, vagyis a SZERENCSÉN.

Jegyeim: (11. évvége)

- irodalom: 5 (szeretem, mindig is jó voltam belőle)

- nyelvtan: 5

- matek: 3 (nem szeretem, meg a tanárom is elég szigorú. Eddig voltam már kétszer 5-ös, kétszer 4-es, meg most ez a 3-mas. )

- töri: 5 (imádom, csak ötösöm van belőle évek óta)

- angol: 5 (évvégén tettem le az érettségit, szeretem)

- 5. tantárgy: média: 5


2011. szept. 12. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Kreatív szakmákban érdemes gondolkodnod: komm.&média, nyelvszakok (ELTE) , marketing, filmművészet, magyar(-> tanár), töri (-> tanár), esetleg pszichológia, andragógia. Azonban ha ilyen irányba mész, egyrészt nagyon jónak kell lenned, másrészt nagyon kell nyomnod magad ~ nyalni a seggeket( reklámipar, filmipar, újságírás ), avagy sok kompromisszumot kell kötnöd ( tanári ). Talán a legjárhatóbb út egy ritkább nyelv tanítása. Pszichológiát tényleg csak akkor ajánlom, ha mindig és érdekelt és van is érzéked hozzá. Sajnos nagyon sok ostoba ember megy erre a komoly kvalitásokat igénylő szakra. Egészen más látásmód szükségeltetik hozzá, mint egy mérnökihez. Amit, tegyük hozzá, nem is valószínű, hogy direkte meg is tudsz tanulni. Ha a humános vonalat viszed, akkor tényleg felejtsd el a törit, ha nem alkalmazottban gondolkozol, mint a jog.
2011. szept. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
2011. szept. 12. 19:29
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is ilyesmiben gondolkoztam. Kommunikáció és média. :)
2011. szept. 12. 19:29
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
A komm. és médiát azért jól gondold meg. Az is kezd amolyan "büfészakká" válni. Persze ha van hozzá tehetséged és elég talpraesett vagy, jó kis állást találhatsz vele a későbbiekben. Szóval arra is tényleg csak akkor menj, ha érzel magadban elég érdeklődést a szakma iránt, nem vagy félénk, visszahúzódó típusú, nem leszel lámpalázas a kamera előtt, mersz majd embereket leszólítani az utcán egy-egy interjúhoz stb.
2011. szept. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%
Angol tanár nem akarsz lenni?
2011. szept. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
18%

Vagy idegen vezető, vagy műfordító, vagy tolmács?


(Bocsi, de rosszul küldte el a kommentem, és nem tudom bővíteni.)

2011. szept. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%
A kommunikáció és médiatudomány büfé szak, arra ne menj!
2011. szept. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!