Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Beiratkoztam egy szakra, de...

Beiratkoztam egy szakra, de még nem érvényesítettem az adataimat, leckekönyvet sem adtam le. Passziválni szeretnék, de nem biztos, hogy lehetséges első félévben. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

"Érvénytelen bejelentkezés" esetén be nem jelentett passzív féléven vagyok. Ha semmilyen passziválási módot nem fogadnak el, csak kiiratkozni tudok félév vesztegetése nélkül?


Szóval a szak nem tetszik, ezért váltanék( 1 év múlva ), de pazarolni sem szeretnék félévet. Nyilván előnyösebb, ha passzívon vagyok 1 évig, mert akkor még mindig jobban biztosítva van a helyzetem, diákmelót is vállalhatok. Mi a teendő, ha nincs érvényes passziválási lehetőség?


Azt ne kérdezzétek, mi bajom a szakkal, konstruktív tanácsok érdekelnek, vszeg majd felveszem a TO-val a kapcsolatot, de gondoltam, jobb, ha nem az ő torkuknak ugrok a menekülési alternatívákkal.


Lényeg a lényeg, úgy akarok passzívra kerülni vagy jogviszonyt megszüntetni, hogy azzal ne legyenek pénzügyi kötelezettségeim az egyetem felé ill. félévveszteség. Ez lehetséges?


2011. szept. 14. 20:01
 1/6 ausonia ***** válasza:
ha szakot akarsz váltani, legegyszerűbb a jogviszony megszüntetés.akkor nem veszik el semmid, passziváltatni akkor érdemes, ha hirtelen jön egy gyakornoki meló, vagy egészségügyi okok miatt,ha úgyis újra jelentkezel februárban, semmi esetre sem.
2011. szept. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kösz! DE ez is gondolom csak addig érvényes, amíg még regisztrálni lehet ( még lehet ehéten).
2011. szept. 14. 20:34
 3/6 ausonia ***** válasza:
hát, ez jó kérdés, szerintem intézményenként változó, de szerintem jogiszonyt megszüntetni a félévben bármikor lehet(én egyszer félév közepén álltam a to-n,amikor mellettem egy lány megszntette).
2011. szept. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, csak úgy értem, anélkül, hogy még hivatalosan elindulna a támogatásod - tehát akkor lépsz ki, amikor még nem fizettek utánad, nem veszik el félév. Félév közepén biztos, hogy ez nem érvényes.
2011. szept. 14. 21:16
 5/6 ausonia ***** válasza:
igen, csak úgy értem, hogy erre lehet nincs külön határidő, tehát akár most is lehet, de nyilván ebben a helyzetben a minél előbb a megoldás :)
2011. szept. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, akkor majd megnézem, mit tehetek.
2011. szept. 14. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!