Egy goth milyen szakmát tanuljon, milyen területen helyezkedhet el? (lány)

Figyelt kérdés

Pár éve abba kellett hagynom a sulit, úgyhogy nincs szakmám és épp jelenleg állásom se. Tanulnék szívesen valamit, de egyelőre tanácstalan vagyok... Nyilván, hogy nekem kell eldönteni, mi érdekel, csak észrevételeket javaslatokat várnék.

Arra értve, h viszonylag extrém az öltözködésem (általában feketét hordok, bár kifejezetten nem tartom magam gothnak). Több piercingem, tetoválásom van és szeretem a kicsit extrémebb sminkeket is. Persze, ez nem mindennapos, ha a helyzet úgy kívánja, konszolidáltabban nézek ki :D

Tehát, szerintetek mibe vágjak bele, ahol nem akadály a külsőm?

Vagy esetleg, ha vannak itt hozzám hasonló lányok, ti mit tanultok, milyen területen dolgoztok?


2011. szept. 18. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Először ki kellene nőni ezt a baromságot, után bármilyent.
2011. szept. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Mi az a goth? Olyan népcsoport, mint a keltha, a tathár vagy a ghall?
2011. szept. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Na, azt kifelejtettem, hogy ilyen válaszokat nem kérek. Nem akarom "kinőni", szerintem az elkövetkezendő pár évben nem is fogom. Huszonéves vagyok és anyuka is, szóval, ha "múló szeszély" lenne, akkor biztos, hogy én is sok más hasonlóhoz mérten, egyenpláza vagy egyenkínais cuccokba járnék -_-

De köszönöm szépen, így érezem jól magam. Vagyis olyan válaszokat várnék, hogy mihez kezdjek, nem olyanaokat, hogy mihez ne...

2011. szept. 18. 13:58
 4/12 A kérdező kommentje:

Besenyő Pista bácsi:

[link]

2011. szept. 18. 14:00
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincsenek piercingeim (kivétel a fülemet, mert azt már többnyire szitának csúfolják), sem tetoválásaim. Én is a sötét ruhákat kedvelem, vastag bőr karkötőkkel, nyaklánccal, stb. Ergo kicsit hajlok a rocker stílus felé, de annyira nem komolyan.

Ami problémát szokott okozni, az általában az, ha az arcodban (szájban, szemöldökben, orrban van piercing/karika). Ezekre sok helyen csúnyán néznek. Még egy bolti eladónál is, nem hogy egy orvosnál, vagy tanárnál.

Van egy ismerősöm, aki lányként térdig érő bakanccsal, piercingekkel gyógytornásznak tanul. Ha gyakorlaton van kórházban, akkor ki szokta venni a piercingeit és igyekszik kicsit normálisabb stílusban, smink és bakancs nélkül megjelenni, mondhatni átlag külsővel, hogy ne hozza a frászt a betegekre.


Amúgy ha semmiképpen nem akarsz változtatni, akarom mondani, a saját stílusodat akarod képviselni munkaidőben is, akkor sajnos max egy kocsmában a pult mögött, vagy kifejezetten ilyen termékek eladására "szakosodott" boltban tudlak elképzelni eladóként. Itt biztosan nem néznek rád csúnyán sem a kuncsaftok, sem a főnök.


21 éves mérnök tanonc lány...

2011. szept. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen tuti biztos helyen nem fognak így megtűrni :s Szóval elmész egyetemre ott azért fog pár tanár cseszegetni mert látni fogja, hogy rajtad van mivel (mert kirívó vagy), ha elmész pár állásinterjúra akkor ott se fog tetszeni a HR-eseknek, hogy tele vagy piercingel és tetkóval. Persze ez nem egy rossz dolog meg ettől te lehetsz kiváló valamiben és nagyon kedves természetű, de ezt szabadidőre kell koncentrálni. Szóval akárhova akármit mész csinálni akkor inkább "konszolidáltabb" külsővel tedd azt.
2011. szept. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyuzz, általában marha mindegy, hogy milyen stílust szeretsz.

A kérdés az, hogy mi érdekel, mivel szeretnél foglalkozni.


A piercing, sok ékszer, tetoválás az egészségügyben, élelmiszeriparban nagy hátrány (talán tilos is), meg ahol mozogni kell (sportszervező, tesifőiskola stb).

Tehát ezeket kerüld el. Vagy megszoksz vagy megszöksz.

Illetve a szakmák, munkák nagy része, ami nem betanított, hanem emberközpontú (tanítás, iroda, üzletkötés házról házra, értekezletek stb.), megköveteli az elegáns egyenöltözetet, íratlan szabály, hogy látható helyen ne legyen testfestés, kirívóan sok ékszer, erős smink stb.


Ha valamit egyedül csinálsz vagy olyan a munkáltató, akkor nem fogja őket érdekelni a külsőd.

2011. szept. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Lassan már tökmindegy, mert egyre kevesebb az emberközpontú munka és egyre több ember, diplomások is csak betanított munkát kapnak, mert semmi sincs. Valamint nem elég teljesen eltitkolni a kirívó dolgokat és egyenarcot, egyenszokásokat fölvenni, folyamatosan hazudni és hagyni hogy porig alázzanak a kisfőnökök meg a régebbi kollégák, de még optimális körülmények között is retteghetsz, hogy mikor veszíted el a munkádat.
2011. dec. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

pszichológus, pincér, pultos, prosti... xD utolsót ne vedd komolyan :)

én pl pszichológusnak készülök, és én inkább rocker csajszinak mondhatom magam.

2012. jan. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én esztelen módon tanárnak készülök (az éhhalál biztosítva), pedig én is "goth"-nak mondhatnám magam. Mondjuk én nem vagyok a testékszerek híve, viszont tetoválást most tervezek a nyakamra varratni. Az erős smink és kirívó öltözködés sem jellemző rám, de a munkám nem fog abban meggátolni, hogy feketében járjak és önmagam maradjak - minden téren.
2012. jan. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!