BME-re nehéz bejutni?

Figyelt kérdés

Én szerintem rossz pályát választottam, mert régóta érdekel a Fizika, Matek, és ugy gondolom, hogy megy is. Általánosban még alsóban kezdtem matekversenyre járni.(nem voltam ott az első 10-20-ban ugy emlékszem, de lehet... mind1) Mikor bejött 7-8 ba a fizika, nagyon megtetszett és érdekel. Olvastam könyvet(Nem csak az iskolait) órán én szerintem a tanár csak gondolhatta, hogy honnan tudok én ilyeneket. Mert szinte mikor vettünk egy új anyagot, akkor elmondtam, hogy mi az a pl.: Transzformátor, meg még sok mást... Szóval nagyon érdekel, filmeket is nézek róla... stb... De engem a szüleim rábeszéltek, hogy Pécsváradra menjek továbbtanulni(mert nem hitték el, h engem érdekel a fizika, meg értem is), onnan meg rendőrnek. Szóval most 9.-dikes vagyok. És az lenne a kérdésem, hogy be tudnék jutni én valahogy egy BME féleségre, mert nagyon szeretnék fizikát, matekot tanulni. Meg ha igen, akkor mit kellene ebben az iskolában teljesítenem? Gondolom Fizika érettségi? (emelt szintű?) Matek érettségi (emelt szintű?)

Előre is Nagyon Köszönöm a Válaszokat!


2011. szept. 19. 20:37
 1/5 A kérdező kommentje:

Meg ha írnátok le iskolákat, ami úgy a Fizikához kapcsolódik.

Köszönöm!

2011. szept. 19. 20:55
 2/5 anonim ***** válasza:
26%

Persze, hogy bejuthatsz még. Csak, mivel nem szakos suliba jársz, érdemes matekot, fizikán fakultáción, magántanárnál, szakkörön is tanulnod. Bár én az esetedben megkockáztatnám azt, hogy iskolát válts: valamilyen technikumba menj, pl. Puskás Tivadar Távközlési Technikum fizika-matek vonalon erős (ez pesti suli, de biztos vannak vidéken is elismertek. de ha már egyetemre is idejárnál Pestre, vagy már most is koleszos vagy, akkor szerintem megérné). Egy emelt érettségi letétele neked már valószínűleg kötelező lesz, de inkább a kettőre gyúrj.


Ilyen irányú végzettséggel, mint pl. gépész rózsás lehetőségeid lesznek a munkákat illetően. A külföldi meló szinte alapból garantált.


Nagyon szimpatikus, hogy ilyen lelkes vagy. Én a helyedben már most iskolát váltanék, nehogy betörjenek az évek egy rossz tanár révén. Most még ráadásul a sulis ritmussal, beilleszkedéssel sem lennének gondjaid. Ha most ez nem lehetséges, akkor maximum félévkor válts, olyankor vesznek át diákokat. Persze nem árt, ha minél pontosabban tájékozódsz az egyes iskolákról. Annyi szent, hogy ilyen pályával ezerszer jobb karriert tudsz befutni, mint a rendőrivel. Ne hallgass a kishitű szüleidre, mert akkor egész életedben boldogtalan leszel. Ha mégsem jön be a fizikás vonal, még mindig mehetsz egyszerűbb szakmákra. Azonban ilyen komoly tárgynál hamar el kell kezdeni az alapozást.

2011. szept. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%

Puskás Tivadar TT honlapja: [link]


Itt pedig versenyeredmények, demonstrálásképp: [link] tanulmanyi/tanulmanyi.htm

2011. szept. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehéz bejutni. Bent maradni nehezebb!
2011. szept. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Van a közelben, egy iskola, ott van ilyen fakultációs osztály, oda még szerintem be tudnék kerülni, mert kevesebben vannak a szokásosnál. Meg a mostani fizika tanár szerintem jól adja le az anyagot, csak én azt mind tudom...

De köszönöm a válaszokat!

2011. szept. 21. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!