Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Leendő egyetemisták! Titeket...

Leendő egyetemisták! Titeket nem háborít fel a mostani "Ormányunk" miket tervez a felsőoktatásban? Nem kéne valamit lépni? Szerintem ezekkel az intézkedésekkel kigolyózzák az egyetemeket.

Figyelt kérdés

- szerződés aláírása a "röghözkötésről" X évig nem mehetsz külföldre dolgozni, ha igen fizesd ki a diplomád, ha államis voltál

- 2,5-ös átlag alatt átsorolnak költségtérítésesre és nem kerülhetsz államira

- a költségtérítésesen kezdett, nem kerülhet át államira, akkor se, ha szín 5 mindenből

- a gazd.infó kivételével az összes jogász, közgazdász és a bölcsész kamuszakok (politilógia szabadbölcsész stb) csak költségtérítéses formában indul

- a természettudományos és mérnöki képzésben duplájára nő a keretszám, viszont, csak a hallgatók fele lehet államis

- 2014-től nem lesz pluszpont az emelt szintű érettségiért, nyelvvizsgáért, fogyatékosságért, hátrányos helyzetért, lesz felvételi elbeszélgetés

- felmerült a diplomás-adó gondolata: ha elvégezted a sulit és itthon maradsz, akkor valamiféle pluszt pénzt kell az államnak fizetni


2011. szept. 21. 08:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
36%

én orvosira járok, már másodszor vágtak ki bikém szigóról úgy, hogy a lelkem kitettem. az első 2 év nekem 4 év, csak mert nekik ez vicces. esély sincsen mindig a jó átlagra! de sok BME-s barátom van, ott még ennél is rosszabb a helyzet. persze a sok kamuszakon lazán van jó átlag, de máshol sajnos nem csak a tudáson múlik. nálunk az 1-es és a 2-es között van szakadék, az, hogy utána a jegyed 3,4 vagy 5 csak a tanár kedvén múlik egy szóbelin. nem hülyébb az, aki kettest kap, mint az, aki jelest, tapasztalat. persze ezt is jobban tudja az, aki közelébe sem szagolt egy egyetemnek.

mellesleg meg lehet utálni az orvosokat, de tanulsz 6 évet, ami mellett rohadtul nem lehet dolgozni, mert nincs idő és utána kibökik a szemed 80ezer Ft-al! abból nem lehet ám megélni úgy, hogy mondjuk törleszted a diákhitelt is. csodálkozunk, ha mindenki elmegy? külföldön vár a karrier, rendes munkalehetőség, fizetés, jó körülmények. én pl itthon akarok maradni, de 1 év halasztás miatt kórházban dolgoztam és megutáltam az egész kupac sz*r rendszert. ha nekünk ki kell fizetni a képzést fizesse ki mindenki, aki elmegy, mert nem csak orvosok húznak el, hanem mérnökök,stb.

szüntessék be a kamu szakokat, máris lenne pénz. csak az senkinek sem érdeke. bezzeg az orvosokat piszkálni marha fontos ahelyett, hogy a sok büfészak árából nekik teremtenének jobb körülményeket. én nem akarom elhagyni a hazámat, sőt, leszarom mennyit keresek, mert nekem ez nem fontos, keres eleget a párom, de ilyen állat kevés van.

nagy bajok lesznek itt, de nem a mi hibánk, hogy a kormány tojik az egészségügyre.

2011. szept. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
77%

Jogászként én is ezt érzem. Folyton hallgatjuk, hogy nincs ránk szükség, büfészak, minek kellünk, stb.

De ha baj van, mindenki rohan hozzánk. Amióta végeztem, az összes ismerősöm hirtelen rájött, hogy tele van jogi problémákkal, és azonnal megoldás kell rá.

Persze fizetni nem akarnak, de oldjak meg mindent.

Én ezt tapasztalom, meg az ismerőseim is.

És nem könnyű az egyetem, nagyon nem. De ezt úgyis mindig azok tudják jobban, akik sosem jártak oda. Hogy ott mindenki csak iszik, meg lazul... Fizetés persze éhen halni is kevés, mert "csak megír egy szerződést", vagy "csak tanácsot adott, mit akar?"

És utána csodálkozik mindenki, hogy a fiatalok miért akarnak külföldre menni?

2011. szept. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Látom átvetted tőlem a röghözkötés fogalmát :))) ha nem, akkor bocsi, de én is így neveztem mindenhol :D


Na most én kicsit utánajártam itt a dolgoknak és beszéltem nővéremmel, aki nem mellesleg jogász. Azt mondta, hogy ezt a röghözkötést nem csinálhatják meg, mivel Alkotmány ellenes (szabadmozgási jogodban korlátoz!!!), valamint azzal, hogy EU tagok lettünk az állam vállalta, hogy szabadon járhatunk ki be, tehát ez eleve egy meddő ötlet.


A többi "ötletről" sajnos nem tudok ilyen biztató szavakat mondani. Azzal, hogy ennyi költségtérítéses hallgató lesz, a felsőoktatásnak lesz minőségbeli romlása, amivel csak annyit érnek el, hogy az amúgy egész színvonalas magyar felsőoktatás a béka s$gge alá csúszik.


A diplomás-adó-ért meg csak gratulálni tudok, ugyanis nem minden diploma keres olyan jól, lásd szociális munkás, amire igenis szükség van!!! Az kellene még szerencsétlen embernek, hogy külön adózzon, mert diplomás.


Az mondjuk nem hangzik rosszul, hogy hátrányos helyzetért, meg hasonlókért nem jár majd pluszpont (bár emelt érettségiért változatlanul kellene adni), hiszen mindenkinek az eszével kéne bekerülnie, ha szüksége van rá ott kapjon valami szociális ösztöndíjat, az egyetemen. A felvételi elbeszélgetés önmagában nem rossz ötlet, ezzel sokkal jobban ki lehet szűrni, hogy ki az aki alkalmas és ki nem. Pl egy pedagógiai pályán biztos, hogy szükséges, sajnos egyre többen mennek tanárnak, aztán pont a munkájukhoz nem értenek.


Ez az egyetlen pont amivel részben (!) egyetértek, a többi eleve meddő ötlet, hülyeség, és aki kitalálta az felsőoktatást még nem látott közelről, gratulálok!

2011. szept. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Bocsánat azt kihagytam, ahogy egy korábbi válaszoló is írta, nem csak az orvosokat kéne fikázni ám! A legtöbben elmennek, mérnökök, egészségügyi dolgozók, közgazdászok. De gondolom az már kevésbé zavar, mi? És vajon miért van ennyi angol nyelvű képzés az országban? Pl gazdálkodás és menedzsment angol nyelven. Ezzel is külföldre készül a legtöbb ember és ezek nem fizetősek, és mielőtt valaki vitatkozna a bátyám erre jár és nem fizet :))) Tehát ezt az "utáljuk az orvosokat, mert elmennek" című hisztériát be kéne fejezni, mert a mérnök is ugyanúgy elmegy.
2011. szept. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Hát ez így sajnos nem igaz. A szabad mozgás jogát akkor korlátoznák, ha fizikailag bezárnának, vagy megtiltanák az utazást, stb.

Ez annyit mond, hogy fizessen, ha kimegy, de nem tiltja meg, hogy menjen.

Egyébként szerintem is őrület, és ellene vagyok, de a szabad mozgás ezzel nincs megtiltva, így ezzel az érvvel megtámadni se lehet sajnos.

2011. szept. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:

Nem kell mindenkinek egyetemre mennie, ez a megoldás.

Aki nem tanul az egyetemen, fizessen.

A helyhezkötés hülyeség. Egyszerűbb lenne a külföldi munkabér x % - át levonni azoktól, akik külföldre mennek - mert az azért tényleg durva, hogy itt tanulnak, és külföldre termelik a hasznot.

Nálunk mindenki állandóan ivott. Akkor meg nem kell sírni, hogy nincs pénz, meg nem lesz munka, meg diákhitelt kell törleszteni, stb. Gyüjtögetni kell ivászat helyett.

Puskázás ment rendesen, így nagyszerű szakemberek kerültek ki tőlünk. Az állam ezt finanszírozta... gratulálok.

Az egész rendszer tré. A képzés színvonala meg már régen nem ott van, ahol lennie kellene.

2011. szept. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Na tisztázzuk! Semmi bajom az orvosokkal, de a hozzáállásukkal igen. Pontosan tudja, mit vállal, ha nem akarja vállalni, ne kezdjen bele.

Én 3 évig jártam egy orvostanhallgatóval, aki bőrgyógyász akart lenni (és lett is). Summa cum laude végzett, úgyhogy nekem ne magyarázd, hogy normális az, hogy 4 év alatt végzel el 2 évet, és nem éred el a hármas átlagot.

(És a tanulás mellett dolgozni ugyan nem dolgozott, de bőven jutott ideje rám is, meg bulizni is. Vagy akkora zseni lett volna? Nem hiszem.) Szerintem baromira nem mindegy az sem, milyen orvoshoz kerülök, olyanhoz, aki summa cum laude végzett vagy aki kettessel elbukdácsolt dupla idő alatt. Ha nem megy, ne erőltesd. Ha meg akarod, akkor csináld rendesen - de ez minden szakmára vonatkozik.

Azzal egyetértek, hogy az egészségügyet gyökeresen át kéne alakítani.

2011. szept. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

csakhogy nekem dolgozni is kell mellette, mert élni is kell valamiből. ráadásul 1-1 tárggyal néha meggyűlik az ember baja.mikor éppen nem vágnak meg ebből, simán van 3as átlagom. ettől még nem nézem le azt, akinek csak kettese van, mert tudom, hogy azért nem tanult kevesebbet, nem szenvedett kevesebbet. az átlag semmit sem mond, az orvosin legalábbis. sajnos nem lehet mindenki zseni.

lehet azt mondani, hogy minek erőltetni, de akkor még ennyi orvos sem maradna, mint most. menj be egy tetszőleges kórházba, egy rakás orvos van 70 és a halál között, akinek már nem szabadna praktizálnia, invazív területen főleg. csak nincs más. én dolgoztam kórházban, summa cum laude végzett orvos, nem is akármilyen státuszban, de a műtött betegeit nem győzték az egyéb sebészek helyrerakni, mert mindegyiknél komplikációk voltak. 1 év alatt mindnél. nem sokat jelent a summa cum laude, ha azon az egy területen, amit művel nem kiemelkedő. sokan a fontos tárgyakat nyúzzák, a többivel nem foglalkoznak és ezért máris nem tökéletes az átlag.

orvosok akarunk lenni, nem pedig alulfizetett idióták, szar körülmények között. ráadásul ami idehaza kettes, az külföldön 5ös, ennyit pl az angol orvosképzés színvonaláról. ezért várják a magyarokat.

persze megint olyan okoskodik, aki sosem járt orvosira, csak járt valakivel, aki igen. nevetséges.

2011. szept. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
100%
Szerintem teljesen felesleges ezen vitatkozni. A legközelebbi választáskor úgyis leváltják a fideszt, a következő kormány meg a nagy felháborodás miatt el fogja törölni ezt a törvényt, hogy ők legyenek a jófiúk.
2011. szept. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 58%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:39

ment a zöld :)

2011. szept. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!