Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van rá esély, hogy a hallgatót...

Van rá esély, hogy a hallgatót átvegyék költségtérítéses képzésről államilag támogatottra?

Figyelt kérdés

Szeretnék gyógypedagógiára menni jövőre, de csak költségtérítésesre vennének fel. Van rá esélyem, hogy átvegyenek államilag támogatottra?


Volt már közületek olyan, akinek sikerült?


Sajnos elszúrtam az érettségim és az utolsó éveim, akárhogy számolgattam, nem tudok annyi pontot összeszedni, hogy meg legyen az állami. Viszont, ha bent lennék, tudom, hogy menne, már más OKJ-s tanfolyamokat is elvégeztem, amit elkezdek, azt be is fejezem. Sajnos mostanában lettem biztos abban, hogy mit is szeretnék tenni.


Köszi előre is a válaszokat! :)


2011. aug. 11. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Van rá esély, és már kerültem át költségtérítésesről államira. Általában év végén lehet jelentkezni rá (gondolom iskolánként változik a menete, az eltén az etr-ben kellett jelentkezni). Persze jó tanulmányi eredményednek kell lenni. Ha benne vagy topban, akkor a kiesett államisok helyére betehetnek.

De ha költségtérítésesre vettek fel, akkor egy évet így is úgyis kell fizetni, mert csak jövőre kerülhetsz át leghamarabb is.

2011. aug. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Csoporttársamat is átvették, a lényeg az, hogy az első pár félévben legyen jó átlagod és ki kell tölteni egy kérelmet. Esetleg felvehetnéd a kapcsolatot a leendő sulid HÖK-jével, ők tudnak neked ebben pontos választ adni.
2011. aug. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! :)


Igazából amiatt is döntök amellett, hogy fizetősen elkezdem, mert ha államilag támogatottra szeretnék menni, akkor több tantárgyból kéne újra érettségiznem, meg nyelvvizsgáznom (mondjuk az amúgy is kell majd), és így inkább az anatómiát, meg olyan dolgokat kezdeném el addig is tanulni, ami amúgy is kell majd a gyógypedagógiára. Akkor próbálok nagyon jól teljesíteni és akkor talán átvesznek majd, bár erre nem alapozhatok.

Mindenesetre nagy vágyam lenne, úgy bánom, hogy így elcsesztem az egészet. :(

2011. aug. 11. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!