Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg a duplája lesz a...

Tényleg a duplája lesz a tandíj az egyetemeken? Ki fog akkor mérnöknek és egyéb osztatlan képzésen tanulni? (ezeken a szakokon lehet a legkönyebben csúszni akár több félévet is mert minden tárgy egymásra épül)

Figyelt kérdés

2006-ban felvételiztem egy alapszakra amelyre 1 évig jártam, aztán szakot váltottam(2007ben újrajelentkezés nélkül) mert megtetszett egy olyan mesterképzés ahová az eredeti szakommal nem vettek volna fel.Az új szak ahová jelentkeztem 4 éves volt és minden csúszás nélkül elvégeztem jó átlaggal.Tehát összesen 10 félévig jártam alapképzésre.

Tisztában vagyok azzal hogy a 2 éves mesterképzés 1. éve még támogatott lesz de 1 évet ki kell fizetnem ami miatt nem is jelentkeztem tovább mert 1 évig dolgozni szeretnék és pénzt gyűjteni.Ahová menni szeretnék ott 180ezer/félév a tandíj és mivel nem számíthatok szülői segítségre ezen a téren ezért,inkább gyűjtök rá pénzt.(vagy valamennyi diákhitelből,de nem akarok sokat felvenni)


Viszont elkeserített a tudat hogy lehet hogy a dupláját kell kifizetnem és az már nem biztos hogy menni fog. :( Amúgy a biomérnökire és biotechnológia mesterre szeretnék jelentkezni.


Hogy fogják ezt bírni a szülők és a diákok anyagilag?

Ugyanis ha találok munkát akkor is a közalkalmazotti F kategóriába tartozok ami nem sok ahhoz hogy még albérletet fizessek kaját vegyek... stb + félretegyek a tandíjra ami a jelenlegi állás szerint milliós nagyságrendű lesz vagy legalábbis a dupája.


Vagy a fizetéseket is duplájára emelnék??


2011. szept. 25. 11:23
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Sajnos en is csak ismetelni tudom az elottem szolokat. Engem is erosen ketsegbeejt, mert (micsoda veletlen) engem ugyanez a msc erdekel, mint teged, csak en meg az alapnal jarok. Tanulok, mint a kis angyal, hogy ne csusszak semennyit se. Addig meg imadkozom, hogy ne szuntessek meg a szakot, mire oda jutok...:(
2011. szept. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!


Megkérdezhetem hogy melyik szakra jársz? Tudsz valami információt erről a mester képzésről? Remélem nem szüntetik meg.

2011. szept. 28. 23:12
 23/26 anonim ***** válasza:
Orvosi labor es kepalkoto diagnoszta leszek, a mesterrol meg nincs informaciom sajnos, de elvben holnap derulhetnek ki hivatalosan is a valtoztatasok. Senki nem tud semmit soha, mert ugy valtoztatjak az oktatast, hogy azt ember nem birja kovetni...szerintem meg ok se.
2011. szept. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Én is erre az alapszakra jártam és tervezem a mester képzést de elriaszt a tandíj. Eddig 180 ezerrel számoltam ami 2 félévre 360ezer. Ez még akár diákhitelből is kifizethető na de 720 ezer már sok. Annyi diákhitelt se lehet felvenni. Munkám pedig még nincs.Szóval elég gáz ez a helyzet.
2011. szept. 29. 12:14
 25/26 anonim ***** válasza:
Na igen, nekem is ez a gondom, meg en akartam melle levelezon koltsegesen egy masikat, de igy nem merem bevallalni... Te hol vegezted es melyik szakiranyon?
2011. szept. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
DE-ÁOK orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitikus szakirány. És Te? Idén végeztél?
2011. okt. 3. 16:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!