Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosira jelentkezés, így?

Orvosira jelentkezés, így?

Figyelt kérdés
2013-ban szerintetek elegendő lesz e az egy emelt biológia érettségi, és az egy közép kémia érettségi, kiegészítve egy felsőfokú angol nyelvvizsgával? (Ha remélhetőleg továbbra is kitűnőek lesznek a jegyeim, és az érettségin is jól fogok teljesíteni.)
2011. okt. 16. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy addigra már kötelező lesz a két emelt :( de egyenlőre még semmi sem biztos, annyit variálnak már...
2011. okt. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen én is (részben) ezért tettem fel a kérdést. Bár nagyon félnék a kémia emelttől. De, ha kötelező lesz a két emelt, akkor is adnak plusz pontokat érte? (Mert akkor lényegében megvan a 100 plusz pont, a maximum...)

És szerintetek érdemes érettségi előkészítőre járni pl.: amit az ELTE hirdet: [link]

2011. okt. 16. 12:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen megkapod érte a 2x 50 pluszpontot :) egyébként szerintem érdemes vagy érdemesebb az emelt kémiát bevállalni, annyival könnyebb dolgod lesz egyetemen. Ugyan én most bioszból megyek emeltre, de ha felvesznek nyáron megyek tanárhoz és kicsit belenézünk az emelt anyagba is.
2011. okt. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ez már eldöntött dolog. 2013-tól kötelező a két emelt. Pontot persze kapsz érte.
2011. okt. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Emelt kémia! Az emelt biosszal kitörölheted a boldogabbik feled, szinte semmit nem használsz belőle (sejtbiosz és embertan esetleg, de annyira minimálisan, hogy nem éri meg az emelt), ellenben a kémiával sokan szívnak, főleg akik fizikával jönnek, de a közép kémiásoknak is izzasztó. Könnyíts a dolgodon, és addig tanuld meg a kémiát, míg két-három éved van, ne akkor, amikor 14 heted (se)...
2011. okt. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!