Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen iskola a pécsi Babits?...

Milyen iskola a pécsi Babits? A Nagy Lajos? És a Leőwey?

Figyelt kérdés

Aki oda járt vagy tud róluk valamit lécci írja le. Ha esetleg egy nehézségi sorrendet fel tudna valaki állítani nagyon megköszönném. Mennyire erős?


Tapasztalatok is jöhetnek.

Köszönöm.:D


2011. okt. 3. 14:56
 1/5 A kérdező kommentje:
De ha tudtok hasonló nehézségű gimnáziumot Pécsen azt is leírhatjátok!! :DD
2011. okt. 3. 14:57
 2/5 anonim ***** válasza:

Mivel a három közül csak egybe jártam, így nehézségi sorrendet nem tudok felállítani.

Én a Nagy Lajosba jártam, és gyűlöltem. Igaz, én 10 éve jártam oda, de a szóbeszéd alapján az, amit utáltam, nem igazán változott. Persze vannak nagyon jó tanárok, némelyiküket még szerettem is, de van pár, amelyik szándékosan a szemétkedésre megy rá, ha nem vagy az ő tárgyából kimagaslóan jó. Ezen kívül, amit a legjobban utáltam, azok az állandó politikai jellegű megjegyzések voltak, és ebben a tanárok is vastagon kiveszik a részüket.


A Leőwey-ről annyit tudok, hogy elég kemény, nívós, de azt szokták mondani, hogy jó a társaság, és aki nem linkeskedi el, az jól is érzi ott magát.


A Babitsról nem sokat tudok, bár járt oda ismerősöm. Annyi, hogy a nyelvet nagyon jól tanítják - bár ez szerintem minden erősebb gimnáziumra igaz. De ennél több infóm nincs.

2011. okt. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja, állítólag a Janus is jó.

De már egy másik kérdésnél leírtam, hogy az "elit" gimikben szeretik azzal tömni a diákok fejét, hogy ennek hatalmas jelentősége van a felvételik szempontjából, de saját tapasztalat alapján ez kamu, az érettségi mindenhol érettségi. Én végül egy "gyengébb" középiskolában érettségiztem, és onnan is ugyan úgy felvettek egyetemre, semmi hátrányom nincs másokhoz képest.

2011. okt. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :D
2011. okt. 3. 17:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia:)Végül hová mentél?
2013. febr. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!