Van aki fogorvosi szakra jár/-on végzett? Mik a tapasztalatok? Akár külföldön is!

Figyelt kérdés
Munkalehetőségre gondoltam, ha magánfogorvos akar lenni az ember mennyire kell zsbbe nyúlni, megéri-e? külföldön tanulnék...
2011. okt. 3. 20:39
 1/3 A kérdező kommentje:
Ill. nem vagyok reál beállítottságú...mekkora probléma ez?
2011. okt. 3. 21:16
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok FOK-os, de látom nem válaszolt neked senki, hát megpróbálkozom én félig-meddig belelátva az egészbe.


Külfölddel kapcsolatban nincs tapasztalatom, gondolom ott bizony a zsebedbe kell nyúlni, hiszen húzós tandíjak vannak, és még ösztöndíj mellett is laknod, enned, élned kell, ami valljuk be, nem magyar pénztárcához van méretezve. Pláne egyetemi körzetekben. Emellett az oktatásnak egyéb vonzata is van, többek között a könyvek és eszközök. Itthon több mint százezret el tudtam költeni orvosis tankönyvekre, pedig egy csomót használtan vettem.


A fogorvosok, mint az összes orvos, gyorsan és könnyen elhelyezkednek. A magánrendelőben is lehetsz alkalmazott, akkor még jobban keresel, mint az SZTK-ban, de a saját magánrendelőt kialakítani nehéz - pl. egy szék 5-6 millióba került, az többi eszköz szintén nagyon drága, plusz a fenntartás. De igazából azt látom, hogy a magánfogászok úgy 30-35 között már megszedik magukat valahogy, addigra állandó kuncsaftkörük van, esetleg valamely körzet ellátását is vállalják.


A szófosásom lényege, hogy jó elhelyezkedési lehetőségeik vannak, de a kezdőtőke nem árt itthon sem, külföldön meg pláne.

2011. okt. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm!!
2011. okt. 4. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!