Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Létezik még olyan az egyetemek...

Létezik még olyan az egyetemeken, hogy nulladik évfolyam, vagy ez megszűnt az érettségi rendszer átalakulásával?

Figyelt kérdés
2010. márc. 21. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nincs ilyen, de nem tudom, hogy lehet ez összefüggésben az érettségi rendszer megváltozásával.
2010. márc. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Régen indítottak bizonyos karoknál előkészítő évfolyamat azok számára, akik nem nyertek felvételt az egyetemre. Bizonyos szakoknál pedig át lehetett számíttatni felvételi pontoknak a dolgozatok eredményét, vagy adott esetben, ha pl. a dolgozataid átlaga elérte az X %-ot, akkor nem is kellett felvételizned, mert automatikusan felvételt nyertél.

De ugye ez már nem játszik, mert az érettségi a felvételi is egyben.

2010. márc. 21. 10:09
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Ilyen úgy tudom már nincsen.
2010. márc. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló van pl. a Pázmány bölcsészkarán 80 ezer/félév-ért, de legfeljebb beszámíttatni tudod később azt a félévenkénti két tárgyat, amit engedélyeznek elvégezni, de felvézelizned ugyanúgy kell.
2010. márc. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, orvosin is van előkészítő.
2010. márc. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az orvosin sincsen. Tavaszi szünetben van előkészítő, de csak pár napos. De ez nem olyan, mint amilyenre a kérdező gondol. Attól, hogy részt veszel rajta, még nem fognak felvenni automatikusan. És persze pénzbe kerül.
2010. márc. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igazából a SZTE-ÁOK érdekelt volna, mert tudom, hogy jó néhány éve volt ott ilyen, de nem találtam sehol információt arról, hogy indítanának szeptembertől, a legfrissebb 2006-os volt. Nem lett volna baj, ha pénzbe kerül, és az sem, hogy nem tudom beszámíttatni, csak jó lett volna járni szeptembertől ilyen felkészítő-tanfolyamra-féle valamire, mivel eléggé valószínű, hogy elsőre nem kerülök be. De akkor marad a magántanár.

Köszönöm a válaszokat!

2010. márc. 21. 15:45
 8/10 anonim válasza:

Mo-n már nincs ilyen.

De még több brit egyetemen van(valószínűleg máshol is, de én ezekről tudok), pár kifejezetten erről híres. Többsége drága, de ha jól tudom, állami támogatás/ösztöndíj működik, és lehet estire is menni. És akár itt is lehet hasznosítani az ott szerzett tudást. A magyarországi előkészítőket jól válogasd meg, különösen, ha orvosi egyetemre pályázol!

Sok sikert!

2010. márc. 28. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

SZTE-ÁOK csak tavaszi szünetben tart előkészítőt. Délelőtt 4 óra biosz, délután 4 óra fizika vagy kémia + este egy kis genetika. Lehet koleszt és kaját is kérni:) Meg persze bulik ezerrel:D

De szerintem magántanárral jobban jársz:) Vagy még az eltének van vmi bioszos előkészítője, az állítólag nagyon jó:) De miért ne kerülnél be elsőre? Fő az optimizmus!:)

2010. márc. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hehe, tényleg bekerültem elsőre. :DD

Bár az optimizmussal azóta is gondok vannak. XD


Lol, milyen kérdéseket írtam ki. :D :D :D

2013. febr. 16. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!