Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelezősök! Ti hogyan tanultok?

Levelezősök! Ti hogyan tanultok?

Figyelt kérdés
Csak vizsgák előtt vagy már év közben is tanultok? Én szeptemberben kezdtem ,de annyira nagy a tananyag ,hogy attól félek nem fogok vele végezni vizsgákra. Úgy döntöttem ,hogy mindennap tanulok, mindennap mást pár órát. Szerencsére olyan a munkám ,hogy már délben vagy kettőkor végzek és így délután tudok tanulni. Persze még mellette azért ott van a házimunka, ami nem sok mert kicsi a lakás ,de azért mégis viszi az időt és még edzeni is szeretnék. Ti hogyan oldjátok meg? El sem tudom képzelni ,hogy valaki hogy tud 8 órás/túlórás meló illetve család mellett felkészülni a vizsgákra. Én még könnyű helyzetben vagyok, de így is félek hogy nem sikerül.
2011. okt. 24. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem 3 gyerekem van, a legkisebb 9 hónapos, idén leszek végzős. Általában úgy tanulok, hogy kidolgozom a kiadott tételeket, és vizsga előtt már csak azokat tanulom. Akkor már nincs idő arra, hogy összekeresgessem a tankönyvek odaillő fejezeteit, és így könnyebb is, hogy egy helyen van minden. Ráadásul, mivel én dolgoztam ki, így visszadereng az információk jó része, nem teljesen idegen az anyag.
2011. okt. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na minden tiszteletem a Tiéd,hogy 3 gyerkőc mellett csinálod! Köszönöm a tanácsot :)
2011. okt. 24. 18:07
 3/3 anonim válasza:

Év közben, de legalábbis már a vizsgaidőszak előtt 2-3 héttel napi szinten és az egész hétvégét "rááldozva" tanulok. Az első diplomám (főiskolai) nagy részében rugalmas munkám volt, így jól tudtam gazdálkodni az időmmel, de akkor is idejében el kellett kezdeni. Az utolsó félévben, plusz most, az egyetemi kiegészítő alatt 8,5 órás (plusz 2,5 óra utazás) munka mellett az estéket, éjszakákat és hétvégéket használom a tanulásra. Olyan a munkám, hogy adott esetben bent is tudok anyagot gyűjteni, vagy jegyzetelni, de a konkrét tanulás (szellemi elmélyülés), az csak ezen kívül lehet.

Minden tiszteletem az előttem szólóhoz, hogy 3 gyermek és háztartás mellett is tanul!

Ami pedig a gyakorlatot illeti:

- konzultáció után azonnal beszerzem, amit kell,

- kinyomtatom, ha valamit a tanár küld,

- írásbeli feladatot a feladás pillanatában elkezdem - nem szabad tologatni

- gyakorlati helyszín (amikor kellett) az első hónapban megszerveztem, hogy ne csússzon el, és az írásos anyagot róla a gyakorlat végeztével elkezdtem, azért, hogy ne legyen, valamint, mert még élénk volt az élmény

- szóbeli dolgokra időben összeszedem az anyagot (tételírás, cikkek, stb.), és olvasgatom folyamatosan

2012. jan. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!