Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha x egyetemen elvégeztem egy...

Ha x egyetemen elvégeztem egy alapszakot, ugyanazt az alapszakot elvégezhetem y egyetemen is? (bővebben a magyarázatban)

Figyelt kérdés
Azért szeretném, mert ahol végeztem, nagyon gyenge volt a képzés (nem a számonkérés, hanem a tanár felkészültsége, és egyetlen tanár volt egy egész szakirányhoz), s most megnéztem egy másik egyetemet, a részletes információt a képzésről, és eléggé megdöbbentem, hogy amit mi egy tantárgyba besűrítettünk, az nekik 12 tantárgy... ami - valljuk be - sokkal alaposabb. S hiába államvizsgáztam ötösre s tanultam végig, a tudásom nem az, aminek lennie kellene (önhibámon kívül). Kimondja jogszabály, hogy egy alapszakot egyszer végezetek el?
2011. febr. 28. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha már megvan a diplomád, akkor szerintem nem, vagyis inkább nem tudom. Én inkább azt csinálnám a helyedben hogy otthon készülnék/bepótolnám azt amit nem tudok.
2011. febr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, én is elkezdtem itthon tanulni, csak a szakkönyvek hiányoznak, mert nem vettem meg mindet, inkább könyvtárból kölcsönözgettem ki őket, illetve ahol én tanultam, nem voltak meg hiánytalanul a szakhoz kapcsolódó könyvek, jegyzetek (mi voltunk az első évfolyam ezen a szakon, s nem igazán tudták, mit kell tanítani, felkészülve sem voltak - persze valakinek kell elsőnek s ezáltal kísérleti nyúlnak lenni, csak az ember jobban szeretne nem saját maga lenni az) (illetve részben magamat hibáztatom, hogy miért ide jöttem, de ez már késő bánat).

Azért várok még válaszokat, s köszönöm Neked is.

2011. febr. 28. 17:51
 3/6 A kérdező kommentje:
A kérdésemre a választ nem találtam meg, de annyit igen, hogy ha államilag fin-tt képzés volt az első alapszakom, akkor még egy alapszakot csak költségesen csinálhatok. Szóval marad az általad is javasolt itthoni megoldás, majd csak alakul valahogy (mert nem még egy diplomát szeretnék, "csak" tudást). Köszi.
2011. febr. 28. 18:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérdező: a másik alapszak is lehet államilag finanszírozott, ha nem gyűlt össze a 12 államilag támogatott félév összesen. Ennyi jár mindenkinek, úgy emlékszem.
2011. márc. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, de tegnap kerestem rá és azt írták (lehet, hogy pont a felvi.hu-n), hogy ugyanazon a szinten csak egy képzés lehet áll.fin., s a következő szint (mester) lehet ismét áll. fin. (szóval nekem volt egy áll.fin. alapképzésem 6 félév + egy ktsgtérítéses mesterem 3 félév + az utolsó félév msc áll.fin., így marad 5 félévem állami, de ezt nem használhatom alapképzésre, csak mesterre, bár egy fórumon meg azt olvastam, hogy a csaj két alapszakot elvégzett államilag fin-on). De köszi, remélem Neked van igazad.
2011. márc. 1. 12:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom melyik szakrol van szo, de nincs valami szakiranyu tovabbkepezes ami erre a szakra epul annal a "jobb" egyetemnel? Igy talan megis iskolai kereteken belul fejlesztheted a tudasodat. Vagy esetleg mehetnel oda mesterkepzesre?
2011. márc. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!