Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha a 3 éves alapképzés után...

Ha a 3 éves alapképzés után nem megyek mesterképzésre, illetve teljesen más szakon tanulok tovább, akkor ér valamit az alapdiplomám?

Figyelt kérdés
Érettségi előtt állok és szeretnék tovább tanulni. A tervem az,hogy 1 év halasztással jelentkezek egyetemre és addig tanulok szakmát a sulimban.(pénzügy és számvitel)Majd ugyanúgy pénzügy és számvitel szakon tanulok tovább 3 évig, de a mesterképzésen valami idegen nyelvekkel kapcsolatos dolgot tanulnék (pl.: tolmács/fordító stb.) Ez járható út, vagy inkább tanuljak közgazdaságtan mesterképzésen és közben szerezzek 1-2 nyelvvizsgát?
2011. okt. 30. 10:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom járható, de nem gazdasági szakon vagyok. Viszont sok helyről hallottam, hogy ott az alapdiploma versenyképes lesz majd, mivel az bolognai renszer előtt is főiskolai szak volt, és úgy lehetett elmenni dolgozni.

Szerintem a BA diplomák azokon a szakokon nem érnek semmit, amik régen is egyetemi (5 éves képzések voltak)

2011. okt. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
pénzügy számvitelről nem mehetsz tolmács msc-re. ahhoz kéne egy nyelvből bsc,és esetleg az mellé emelt nyelvvizsgák.
2011. okt. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!