Hova menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Biológiából fogok érettségizni, de kémiából sík hülye vagyok, és egyszerűen képtelen vagyok felfogni még a legalapvetőbb dolgokat is belőle. Szóval orvosi kilőve, meg az egyetemek nagy része... Másból nem fogok menni érettségizni (mármint a kötelezőkön kívül), csak bioszból, abból emelt szinten (mivel már ez az utolsó év és el vagyok késve, + türelmem sincs hozzá, örülök ha bioszból átmegyek). Szóval így hova menjek továbbtanulni? Valami olyan kéne amivel aztán el is lehet helyezkedni, meg pénzt keresni... 18/F
2011. okt. 30. 18:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

bocsi az előzőért:D

Igen, 6félév az alapképzés, aztán jön a mesterképzés (ált. 4 félév),ami az igazi diplomát adja.

Szóval, ha jól gondolom, a matek meg a fizika sem az erősséged, ha a kémia ennyire nem megy. Csakmert így a műszaki meg a gazdasági pálya is kilőve.

De ha tévednék, akkor én is a mérnök szakokat ajánlanám pl. villamosmérnök, gépészmérnök, járműmérnök stb., vagy vmilyen informatikai szak(mérnök infó, programtervező infó, gazd.informatikus) vagy gazd.-i területen pénzügy és számvitel, gazdaságelemzés. Ezek a szakmák keresettek és jól lehet velük keresni. Persze előtte el is kell végezni...

2011. nov. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
én most az atalantába járok és nagyon tetszik.ajánlom neked is www.atalanta.hu
2011. nov. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én is idén fogok érettségizni, jelenleg gépészeti suliban tanulok, mert műszaki egyetemre akarok menni (BME vagy SZIE) gépészmérnöki karra.. Szívesen ajánlom, ha érdekel esetleg a rajzolás, tervezés :) Idén 271 volt a ponthatár SZIE-n, meg szinte az összes gépészmérnöki karra, kivéve a BME-t.. Ott 374 volt.


És jól teszed, hogy bioszból emelt érettségit teszel! Én angolból fogok.. és persze duplázni, csak úgy lenne igazán esélyem..


Ha gépészmérnöknek nem is, de valamilyen mérnöknek tanulni megéri, mivel nincs elég belőlük (gépész, villamos, vegyész, stb..)


18/F

2011. nov. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Egészségügyi karra mehetsz, munkád lesz, külföldön is keresettek az ilyen szakemberek.
2012. júl. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!