Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen tanítás? Mennyi...

Egyetemen tanítás? Mennyi remény? Sürgős!

Figyelt kérdés
Sziasztok én szlovákiai vagyok és Szlovákián akarok egy egyetemen tanítani. Mennyire nehéz megcsinálni. Közgázos sulin? Elvégezem az 5 évet utána ledoktorálok? Bárki mehet doktorálni? Az összes diák?
2011. nov. 10. 14:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Inkább ne taníts egyetemen. Mindenki érdekében.
2011. nov. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az előző csak azért kötekedett, mert kicsit pongyolán van megfogalmazva a kérdésed, meg 1-2 helyesírási hiba is van, de azt hiszem egy külföldinek ez igazán nem róható fel.

Na szóval nem akarok hülyeséget írni, meg nem is nagyon tudom, hogy Szlovákiában hogyan mennek a dolgok, de én úgy tudom, hogy a képzés után le kell tenni a P.h.D.-t, így nagy "D"-s Dr. leszel (pl az orvosok a 6 év után kis "d"-s doktorok, ők is a P.H.D. után lesznek nagy "D"-sek). És ezután, ha minden igaz oktathatsz. Hát akárki nem P.H.D.-ézhet, elég sok mindent fel kell mutatni, tanulmányi átlag , nálunk orvosin mondták, hogy tudományos diákköri munkát erősen ajánlott csinálni stb, illetve még az sem biztos, hogy az a plusz 3-4 éves képzés ingyen lesz neked. Sógorom is most P.H.D.-ézik, de fizetnie kell érte, mert csak néhány diák képzését támogatják.

Tehát akárki nem mehet oda, de én úgy tudom, ha meg van, akkor azzal már oktathatsz.

2011. nov. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen kicsit bután van megfogalmazva :D! De köszönöm a válaszodat. Szerintem meg lehet csinálni. Közgázos közép iskolám van jó átlaggal. Szaktantárgyak mind egyesek ( az nálatok ötös :D) És ha érdekel és szeretem akkor biztos, hogy fogok tudni közgazdaságtant vagy könyvelést tanítani egyetem.
2011. nov. 10. 16:05
 4/15 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy van, hogy

-alapképzés (3 év + félév gyakorlat)

-mesterképzés (2év)

-doktori (3év)

Ez akárhogyis nézem 8 év.

Azt viszont nem tudom, hogy nálatok ez hogyan működik.

2011. nov. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
nálunk is a doktori minimum 3 és maximum 4 év. Ha jól tudom :)
2011. nov. 10. 19:12
 6/15 anonim ***** válasza:
magyarországon 3 év a phd, utána abszolutoriumot szerzel(tehát mindent teljesítesz ami a tantervben elő van írva), majd írsz egy értekezést, ami olyan 200 oldal körül mozog, saját kutatás alapján, majd megvéded, így leszel nagy Dr. Viszont itthon nem feltétel a ledoktorálás, csak be kell iratkozni a doktori iskolába, és egyetemi tanársegédként lehet tevékenykedni, feltéve ha kiemelkedő vagy az adott területen, és a tanszéken felkérnek rá. máshol nemtom hogy van
2011. nov. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
ja, és akik tanítanak, azok nappalin végzik a doktori iskolát, tehát ösztöndíjasak, akik levelezősök, azok nem lehetnek ösztöndíjasak, és nem is tanítanak. nem minden phd-s tanít, eredménytől, kutatástól, tdk-tól stb. függ
2011. nov. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
De pl : végzem a doktorit és nem kérnek fel tanársegédnek?.. Elvégzem a doktorit és utána állok be tanítani... úgy lehet? Szóval , úgy , hogy nem kértek fel de én jelentkezek mint doktor tanítani.
2011. nov. 11. 18:04
 9/15 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ilyen nincs... kiemelkedőnek kell lenni h kapkodjanak az ember után, v kell h legyen "ismerős" az adott egyetem adott tanszékén....
2011. nov. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Habár mindegy . Középsulin is a legjobban ment a közgazdaságtan meg a könyvelés az egész osztályból. :) Egyetemen is végig lehet majd csinálni :) Mert ezeket a tantárgyakat nagyon szeretném majd tanítani .
2011. nov. 11. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!