Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez hogyan működik? Van rá...

Voguelilias kérdése:

Ez hogyan működik? Van rá remény, hogy orvosira mehessek?

Figyelt kérdés
Közgazdasági középiskolába járok, jövőre végzek.Mivel itt csak 1-1 évig tanultam biológiát és kémiát ezért érettségizni sem tudok belőle. Hogyan lehet megoldani, hogy orvosira jelentkezzek? Esetleg egy év biológia és kémia tanulással valahogy vagy hogy működik? Hogyan tudnék felkészülni arra, hogy bekerüljek?
2009. júl. 28. 22:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Hát, akkor 1 évet kihagysz és ráhangolsz erre a kettőre.
2009. júl. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt két különböző dologról van szó.


Mivel kell érettségizned biológiából és kémiából is, ezért osztályozóvizsgát kell tenned. Az osztályozóvizsga eredménye olyan, mintha több évet elvégeztél volna a tárgyból. Ez után jogosult vagy érettségizni is belőle. A részletekről a titkárságon érdeklődj.


Felkészülni sok tanulással tudsz. Ezt már neked kell megoldanod, de a hátra lévő idő bőven elég hozzá.


Egyébként ha rám hallgatsz, nem mész orvosnak. Rengeteget kell tanulni hozzá, iszonyú sokáig tart (~10 év), mire el tudsz kezdeni vele keresni, és akkor sem sokat.

2009. júl. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nekem nem az a fő dolog benne, hogy sok pénzt keressek mert 1 hete halt meg az édesanyám rákban édesapámnál 2 éve diagnosztizáltak rákot és úgy gondolom hogy mind ez után illetve azért is mert nagyon érdekelnek az ilyen dolgok ilyennel szeretnék foglalkozni.
2009. júl. 29. 10:04
 4/13 anonim ***** válasza:
Akkor legyél ápoló, oda számtekkel is felvesznek
2009. júl. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én ajánlom a biológust... Itt is lehet azt tanulni, mint az orvosin... Én pl.: az orvosi karon szakdolgozom biológusként... (ha érdekel, küldj mailt) Nem akarlak megbántani, de az orvosihoz nagyobb alapok kellenek sztem... Bioszon sztem eleinte biztosan jobban boldogulnál... Bocs, ha bunkó voltam...
2009. júl. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Biológia BSC-n volt olyan hallgató, aki közgazdasági középiskolából jött. Felvették, de annyira nem értett semmit az egészből, hogy a 2. hónapban, amikor a zh-k jöttek, már fogalma sem volt semmiről, egyik sem sikerült neki, pedig próbált tanulni. NE kezdj bele anélkül, hogy a középiskolás biológia, kémia, fizika anyagot meg ne tanultad volna alaposan, se az orvosinak, se biológiának. Nem tudom, a felvételihez hogy tudod megoldani a vizsgákat, de ha nincs alapos tudás mögötted, amivel elindulhatsz, elvérzel az egyetemen, és iszonyú érzés lesz.
2009. júl. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nehéz az orvosi senki nem azt állítja hogy nem az. De nem egy két orvos ismerősöm van aki nem annak indult és talán 1-2 évvel az érettségi után gondolt erre és lám most osztályvezető főorvos. Rengeteget tanult de mégéri. Az utolsó előttinek nem tudok e-mailt írni mert nincs gondolom engedélyezve.
2009. júl. 29. 20:30
 8/13 anonim ***** válasza:
Én egyértelműnek érzem, hogy az orvosi szakma nem való neked, ez sokkal inkább egy kósza ötlet, mint elhivatottság. Keress valami neked való szakmát.
2009. júl. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akkor most csalnak az érzéseid!! És nem kósza ötlet. Talán jobban érzem én hogy mennyire vagyok kitartó és mennyire vagyok képes!
2009. júl. 29. 21:06
 10/13 anonim ***** válasza:
12:36 vagyok! :) sanszilv kukac gmail pont com :) Kérdezz nyugodtan bármit! :)
2009. júl. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!