Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A felsőoktatással kapcsolatosa...

A felsőoktatással kapcsolatosan mostanában sok hírt hallani. Ezek már kész tények, vagy egyelőre még csak találgatások?

Figyelt kérdés

Ezeket hallottam:

Az emelt érettségi 50 pontot ér, tehát 500 lesz a max pont.

Államilag támogatott férőhelyeket leviszik kb a felére.

Államilag 8 félév támogatott. (Ami azért ciki, mert amikor végeztem 12 volt, és elmentem egy 4 féléves okj-ra, tehát ha változik akkor már tuti csak fizetősön tudnék végezni)


2011. nov. 10. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Első az igaz.

"Államilag támogatott férőhelyeket leviszik kb a felére.

Államilag 8 félév támogatott. (Ami azért ciki, mert amikor végeztem 12 volt, és elmentem egy 4 féléves okj-ra, tehát ha változik akkor már tuti csak fizetősön tudnék végezni)"

Ezek viszont még találgatás szintjén is durvák, nemhogy kész tények lennének. Ezek szájról szájra terjednem mint a népmesék, vagy mi? :D

2011. nov. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, mind a három dolgot végzős diákoktól hallottam, azért tettem fel a kérdést, hogy melyik pletyka, melyik igaz:D
2011. nov. 10. 21:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Na igen, ezért kellenek a szigorítások, mert annyi degenerált f@sz jár egyetemre, akik még szöveget értelmezni sem tudnak...
2011. nov. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ez már érvényben van: Az emelt érettségi 50 pontot ér, tehát 500 lesz a max pont.

Illetve az is, hogy alapképzésre, egységes, osztatlan képzésre jelentkezés esetén 240 a jogszabályi minimum ponthatár.

Sőt az is él már, hogy a középiskolai eredményeknél az 5.tárgynak természettudományos tárgynak kell lennie (eddig lehetett bármi, amit 2 évig tanult a jelentkező).

2011. nov. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!