Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elmagyarázná ezt nekem valaki?...

Elmagyarázná ezt nekem valaki? (felsőoktatással kapcsolatos)

Figyelt kérdés

"Alapfokozat megszerzéséhez államilag elismert legalább középfokú C típusú szaknyelvi vagy felsőfokú C típusú általános nyelvvizsga, illetve ezekkel egyenértékű érettségi bizonyítvány, illetve oklevél szükséges."



Na szóval, nyelvsuliba járok, ott azt mondták 12szint a középszintű nyelvvizsga, de ahogy olvasom, itt középfokú szakmai nyelvvizsga kell, akkor most ha meg akarom szerezni a diplomát, akkor nekem felsőfokút kell szereznem? Csak azért, mert gondolom a nyelvsulik, eleve csak általános nyelvvizsgára készítenek fel nem?


Illetve középiskolában németet tanultam, abból is érettségiztem, de most angolt tanulok, akkor most le kell érettségiznem majd angolból ha meg akarom kapni a diplomát? Illetve mit jelent az, hogy "... ezekkel egyenértékű érettségi bizonyítvány"??


Köszi a válaszokat előre is!


2011. júl. 23. 07:14
 1/3 anonim ***** válasza:

A nyelviskolák felkészíthetnek általános és szakmai nyelvvizsgákra is. Érdeklődj a nyelviskolában, hogy náluk van e szakmai nyelvtanfolyam.


A kiírt feltétel szerint a szakmai középfokú nyelvvizsgát kiválthatod felsőfokú nyelvvizsgával.

Az "ezzel egyenértékű érettségi bizonyítvány..." azt jelenti, ha valaki pl. két tanítási nyelvű gimiben érettségizett, az érettségije felsőfokú nyelvvizsgának felel meg.

Az "...illetve oklevél" pedig az idegen nyelv szakos diplomát jelenti, ami szintén felsőfokú nyelvvizsgának felel meg.


Tehát nem kell újra leérettségiznek, hanem keresned egy szakmai nyelvtanfolyamot angolból, vagy németből.

2011. júl. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válasz! :)


Amúgy a felsőfokú nyelvvizsga sokkal nehezebb, mint egy középfokú szakmai?

2011. júl. 23. 07:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem könnyű sem a szakmai nyelv, sem a felsőfokú nyelvvizsga. Egyénfüggő, hogy kihez melyik áll közelebb. A szakmai nyelvvizsgát jól fogod tudni hasznosítani majd a munkahelyeden.
2011. júl. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!