Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha gyógyszerkutató szeretnék...

Ha gyógyszerkutató szeretnék lenni, akkor a gyógyszerész vagy a vegyész végzettség-e a jobb? Meg érdekelne még a gyógyszerkutatók keresete is.

Figyelt kérdés
Gyógyszerésznek szeretnék menni, viszont attól tartok, hogy a gyógyszergyárak meg az egyéb ilyen gyógyszerkutatásos helyek a vegyészeket alkalmazzák inkább. Minden más gyógyszerkutatókról szóló infónak is örülnék.

2011. nov. 11. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, de szerintem a vegyészeten olyasmit is tanulunk,amihez nekünk sok közünk lesz, vegyészmérnökin meg pláne,úgyhogy remélem jó lesz a gyógyszerészeti.
2011. nov. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán mehetsz gyógyszerész végzettséggel. Egy vegyész inkább a gyógyszertechnológiát érti (esetleg), az élettanhoz nem konyít. De gyógyszerkutatással foglalkoznak orvosok és állatorvosok is.
2011. nov. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Sztem ennek érdemes lenne utána járnod,mert nekem az orvosi kémiát egy vegyész oktatja :D Sőt Ő fogja egy fél évig a biokémiát is.De azt gondolom,h talán inkább orvos vagy gyógyszerész.
2011. nov. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Amúgy ilyen állásokból sok van?( Tudom patikai állásokból van több), de azért mennyi esély van egy gyárban egy ilyen állást elcsípni?
2011. nov. 12. 15:16
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
A gyógyszerészek végzést követően azonnal elhelyezkednek, sőt sokuknak már az államvizsga előtt helyük van. Ha jó vagy, egészen biztosan lesz helyed ilyen cégeknél.
2011. nov. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Jöhetnek még!:)
2011. nov. 13. 18:25
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
Hú ez mekkora kérdés! Én gyógyszerésznek tanulok és szintén érdekelnek az ilyen állások, de most még jómagam sem tudom, hogy ezzel járok-e jól, vagy jobban jártam volna ha vegyésznek megyek. Tudás szempontjából biztos hogy gyógyszerészként jobb leszel.
2012. jan. 14. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 koleeee válasza:
Én pont vegyésznek tanulok az ELTE-n és engem is érdekelne, hogy milyen nehéz ezzel munkát kapni? Illetve mennyire van ez átfedésbe a gyógyszerészettel? Gondolkozom még szintetikus kémikuson, arról tud-e valaki valamit? Üdv.
2012. febr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!