Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 8. osztályos vagyok, de már...

8. osztályos vagyok, de már gimnáziumba járok(nyolcosztályos képzésre). A szüleim azonban azt szeretnék, hogy felvételizzek 5 évfolyamos gimnáziumi képzésre(nyelv tagozatra) ugyanebbe a suliba.Menjek vagy maradjak?

Figyelt kérdés
De én nem szeretnék, mivel az osztályom és a tanáraim is kivételesen jók és én is jól érzem magam itt. Engedjek nekik és menjek? Vagy maradjak?
2008. okt. 30. 17:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ne engedj a szuleidnek es maradj az osztalyodban. Az nagyon fontos hogy jok a tanaraid (ennek a szuleidnek kulon orulni kellene) es az is jo hogy szereted az osztalyodat. Kerdezd meg toluk hogy miert szeretnenek teged kizokkenteni ebbol a JOBOL?!

Igerd meg nekik hogy ha itt maradhatsz nagyon nagyon jol fogsz tanulni!

2008. okt. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem maradj. Amint látom fontos a szüleidnek a nyelv, szval ahelyett, hogy átmész másik suliba keress egy jó magántanárt. Igaz, hogy többe fog kerülni, de maradhatsz a barátaiddal a régi helyen.

Azért mondjuk én megkérdezném a szüleimet, hogy miért is kell nekem másik iskolába járnom, mikor jó nekem itt, mert lehet hogy más oka is van.

2008. okt. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Egy nyelvtagozattal jobban járnál, mint egy mezei gimnáziummal.
2008. okt. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Én nyelvtagozatba járok. Életem egyik legjobban megbánt döntése volt. Ugyanis a plusz egy évvel egy plusz nyelvet nyertem csak. És amennyit egy mezei osztályban tanultam volna nyelvet, az sem sokkal kevesebb.

Ha szereted az osztályod, és jók a tanárok is, akkor beszélj a szüleiddel. Lehet, hogy olcsóbbnak tűnik egy nyelvi tagozat, mert úgy gondolják, hogy magántanár nélkül is meg tudod tanulni a nyelvet, de rengetegen járnak nálunk is pluszban nyelvtanárhoz, mert a nagyobb óraszám miatt a tanáraink nem veszik teljesen komolyan a tanítást. És azt is fontoljátok meg, hogy vesztesz egy évet, így egy évvel tovább kell a szüleidnek ellátniuk.

2008. okt. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Az utolso valaszolonak: azert egy nyolcosztalyos kepzes nem eppen mezei gimnazium.
2008. okt. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
bocsi, utolso elotti. :)
2008. okt. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Hát ha nyelvtagozatban +1 évig járnál iskolába akkor tényleg mindenképp maradj ott, ahol vagy.
2008. okt. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Ha nagyon szeretsz ottlenni, akkor szerintem maradj. Magyarázd el a szüleidnek, hogy neked ez kell.

De ha én most újrakezdeném tuti mennék nyelvet tanulni. Mindenki azt mondja, hogy megérte, mert felfejlödött nyelvből és volt egy bulisabb éve.

2008. okt. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2008. okt. 31. 09:52
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én idén kezdtem nyelvi tagozatban :)

Mindenképpen azt javasolnám, hogy maradj a 8 osztályosban.

1., 4+1 éves a képzés, tehát neked még 1 évet kell gürizned a suliban, amíg a többiek a régi osztályodból szépen leéreccségiznek :) egy NAGYON kicsit olyan, mintha buktál volna :P [az érzés x) sztem..]

2., Ha teljesen új osztály lesz, mindenki máshonnan jön, mindenkinek más a képzettsége, és mindent újra kell kezdeni, hogy egyesek pótolják az esetleges hiányosságaikat :)

3., Valóban nagyon-nagyon fontos, hogy jó osztályod és tanáraid vannak.


Maradj a 8 osztályosba, beszéld meg a szüleiddel :)

Sok szerencsét ^^

2008. nov. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!