Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tantárgyak vannak...

Milyen tantárgyak vannak turizmus-vendéglátás szakon? Főként a matek és a nyelvek érdekelnének.

Figyelt kérdés
Milyen nehézségű a matek? Matekfaktosak voltatok, vagy középszintű matekkel kerültetek be?
2009. máj. 9. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van/ volt:

analizis 1 (függvények, integrálás, deriválás), valószínűségszámítás és matematikai statisztika, valamit lesz majd statisztika.

Az hogy milyen, tanártól is függ.

Az öreg bácsik nem tudnak magyarázni, vagyis túl bonyolultan adják elő, és sokat kérnek. Általában.

Nekem ezért másodszorra lett meg analízis. Valszámmal most elég jól haladok, négyes tutira lesz.

Nem voltam faktos belőle, de mentek, ha leülök mellé, rátudok jönni és begyakorolni.

Jam és ráadásul levelezőn folytatom , úgyhogy nekem tényleg nem magyaráznak sokat.


Többi tárgy? 1,5 évig ihkább általános tárgyak: pszichológia, EU, Jog, szociológia, üzleti kommunikáció, makroökónómia, pénzügytan, mikroökonómia,külgazdaságtan, stb. aztán később már szállodaismeretek, vendéglátó, idegenvezetés, turizmusmarketing, gazdaságinformatika , stb, aztán már szakiránytárgyak, amiket választani kell, szakiránytól függően.

De ha felmész a kiválasztott suli honlapjára, tuti találsz valahol tanrendet, mert azért eltér picit hogy hol, mi van., mikor.

2009. máj. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Hová jársz? Milyen nyelvet tanulsz?
2009. máj. 9. 21:31
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
analízis, valószínűségszűmítás, operációkutatás, stat1-2 Szerintem egyik se olyan vészes. Én mindkét szemeszterben 5-ös voltam matekből. Stat 1-ből 5-ös, stat2-ből 3-mas. Nem voltam matek faktos, és középszintű érettségim van belőlük. Nem ezen múlik a dolog...
2009. máj. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ,,bekérdezhetek": milyen nehéz a matek? milyen képességek kellenek hozzá?
2009. okt. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Közgazdászként is el lehet helyezkedni azoknak, akik ezen a szakon végeztek? Vagy bármilyen helyen, ahol a gazdasági diploma a feltétel? Befolyásol valamit az, hogy a diplomáa úgy írják bele,hogy: közgazdász turizmus-vendéglátás szakon.?
2010. febr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!