Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Turizmus-vendéglátás szakra...

Turizmus-vendéglátás szakra akarok jelentkezni, de mellé be akarom jelölni a nemzetközi tanulmányok vagy a nemzetközi gazdálkodás szakot. Melyiket érdemesebb?

Figyelt kérdés
Melyiket ajánljátok, főleg az utolsó kettő közül? Hol lehet ezekkel elhelyezkedni? Illetve, mennyire nehéz az elhelyezkedés? Milyen tantárgyak vannak a nemzetk. tanulmányok ill. nemzetk. gazd. szakon?
2010. febr. 11. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs igény a szakon végzett emberek tudására.
2010. febr. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első biztosan valami piackutató, esetleg gazdasági elemző... :D

Gratulálok. Annyira imádom azokat akik ide írogatnak nulla megalapozottsággal.

2010. febr. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Elsőnek: nyilván nincs igény pl. turizmus képzettséggel rendelkező emberkékre. Azért böngésztem már álláskereső honlapokon a turizmus, vendéglátás szekcióban, és mindegyik honlapon tucatszámra vannak álláshirdetések. Tudom, tudom, ismeretség nélkül biztos nehéz, de melyik szakra nem igaz ez? Nyelvismeret kell? Német közép, angolt még fejlesztem, és jól tudok egy ritka nyelvet is. Azt hiszem, azért nem lenne esélytelen az elhelyezkedés, főleg hogy 3 ország közül "választhatok".
2010. febr. 11. 15:12
 4/4 anonim ***** válasza:
A nemzetközi tanulmányokkal kapcsolatban nem nagyon tudom az elhelyezkedési lehetőségeket, de a nemzetközi gazdálkodás diplomával (aminek a kimeneti követelménye 2 nyelv ismerete, az egyik ebből szaknyelvi kell, hogy legyen) tuti, hogy lesz állásod 3 év múlva. Ez egy igen sokrétű gazdasági képzés, és a többi már csak rajtad múlik, hogy el tudod-e magad adni a piacon. A barátnőm nettó 500e keres és már felsővezető.
2010. febr. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!