Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mit csináljak?...

Szerintetek mit csináljak? Gimnáziumba járok. Villamosmérnök szeretnék lenni, de a szüleim OKJ-s képzésben gondolkoznak, elektrotechnikusba. Én viszont diplomába.

Figyelt kérdés
Szüleim azt javasolják menjek OKJ-ra, majd egyetemre.(2+3,5 év). Mivel a bátyám otthagyta a Miskolci Egyetemet (villamosmérnök), ezért sem akarnak egyetemre küldeni. De én előbb-utóbb diplomát szeretnék. A matek tanulás nélkül simán 5-ös. Fizikából is, infoból is. Csak a humán tantárgyakból vagyok rosszabb(3-4-es). Nem emeltezek. Melyik egyetemre menjek? Debreceni Egyetemet néztem ki. Mennyire nehéz?

2011. nov. 17. 20:47
 1/2 anonim ***** válasza:

A DE-nek nagyon gyenge a mérnöki kara.


BME-re menj.

2011. nov. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
47%

BME a legeslegnívósabb, de nagyon nehéz is. A Miskolci Egyetem közepes, de könnyebb.


Ha megszerzed a diplomát, az OKJ-s papirod értéktelenné válik, te tudod hogy megéri e ez a biztositék két év csúszást.

Ha teljesen komolyan gondolod, hogy megcsinálod az egyetemet és nem adod fel, akkor meglesz az, ez csak elhatározás kérdése.


Én a BME-vel kapcsolatban azt láttam, hogy akik oda jártak jó pár évig , de nem végezték el (mert nem voltak elég okosak, lusták voltak stb., sokat csusztak), azok is jobb állásokban helyezkedtek el, mint az OKJ papiros "technikusok".

2011. nov. 18. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!