Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Komplex kérdés. Melyik egyetem...

Anc kérdése:

Komplex kérdés. Melyik egyetem a nyerő?

Figyelt kérdés

Most nézegettem, hova mehetnék, ugyanis nagyon rossz egyetemet sikerült választanom tavaly. Ami érdekel, az a rendezvényszervezéssel kapcsolatos dolgok, és bármilyen, média-beli tevékenység (pl. újságírás, film, stb.) Le lehet szólni, hogy büfészak meg satöbbi, de ezeket a szakokat, egyetemeket néztem:

-komm. és médiatudomány (BKF, Kodolányi vagy ZSKF)

-kereskedelem és marketing (Óbudai Egyetem vagy MÜTF)

-gazdálkodás és menedzsment (Óbudai vagy MÜTF)

-szabad bölcsészet (ZSKF)

és végül turizmus-vendéglátás (BGF, BKF vagy Kodolányi).


Első kérdésem, hogy a turizmus szakhoz milyen érettségi követelmények vannak? Mivel nem szakiskolába jártam, nincsen semmilyen szakmai tárgyból érettségim.

Amikkel rendelkezem (tényleg csak azért írom le, hogy segítsetek):

-85 %-os magyar és 95 %-os angol érettségi középszinten

-65 %-os francia érettségi emelt szinten

-egy középfokú C típusú angol és egy ugyanolyan francia nyelvvizsga.

(matek 3mas, töri 4es lett)

Megkapom a 40 pluszpontot akkor is, ha nem az emelt franciámat számíttatom be? Kell-e újraérettségiznem valamiből, hogy teljesíteni tudjam a megfelelő követelményeket vagy ez elég lesz? Szerintetek melyik egyetemet válasszam, az orientáltságom alapján?


Légyszi, minden kérdésre próbáljatok válaszolni, ez nagyon fontos lenne nekem.


2011. nov. 20. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:

én nem ilyesmikre jártam, szóval csak az egyetemisták között terjedő híreket, véleményeket tudom leírni, aztán annyira fogadod el ezeket, amennyire gondolod.

a ZSKF-nek nagyon gyenge a híre, a Kodolányinak se túl jó - a ZSKFről ismerős lévén elsőkézből is hallottam (vizsgaidőszakban a "leterheltségét" látva tapasztaltam is), hogy nem túl komoly, legalábbis a politológia szakja, de valószínűleg a többi se lesz annyira magas színvonal.

A szakok közül meg a kom.médiának szintén, a szabad bölcsészet meg egy tág fogalom, amiből lehet sokfelé menni, de ezek jellemzően olyanok, hogy a szakmában csak a legjobbaknak, legelhivatottabbaknak van benne hely, a szakmán kívül meg semmit se érnek. Szóval ha nagyon elhivatott valaki, hogy ő például művészettörténész akar lenni, akkor bele lehet vágni, de csak akkor érdemes (van ismerősöm, aki ilyenre ment, és már egyetem alatt komoly sikereket ért el, és rögtön utána is nagyon komoly szakmai helyen van, szóval erre is van esély - de ez egy ember, aki tényleg már általános óta ezt akarta csinálni, rengteget tudott már egyetem előtt, OKTVt nyert, stb. A többség viszont, aki csak úgy odament, hogy érdekesen hangzik, úgyis csinálni kéne valamit, legyen ez, azoknak meg semmi). Viszont ha ennyire komolyan gondolja az ember, akkor meg nem a ZSKF-re megy.


Amit viszont konkrétan tudok javasolni, hogy ha az újságírás érdekel, akkor az nem igazán egyetemi papíron múlik. Menni kell utána, hajtani a dolgot, megpróbálni külsőzni helyekre, tapasztalatot és ismeretséget gyűjteni, erre kezdésnek egy búlvár is tök jó, sőt, sok szempontból még jobb is, mint egy komoly lap.

2011. nov. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Debreceni Egyetem-BTK (Komm és média) a neked való szerintem.
2011. nov. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ZSKF egy kalap ....r. minden jobb annál :D
2011. nov. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, tudom, hogy nem szeretnéd, hogy le büfészakozzuk ezeket, de legyünk őszinték, nagyrészt azok. Viszont az is érthető, hogy ilyen irányba szeretnél továbbmenni, hiszen ez az , amit csinálni szeretnél. Ennél fogva én ezektől színvonalasabb helyeket javasolnék neked, a BKF még jó kommédiára, viszont a többit úgy ahogy van felejtsd el. Azért számít, hogy hol végezted a sulit és én azt javaslom nézz ezektől színvonalasabbakat (nem leszólni akarom a Kodolányit vagy az Óbudait, de ilyen telített tárgyaknál a legjobbakra kell törekedni).


Turizmusra a következőket fogadják el: gazdasági alapismeretek, vagy matek vagy történelem vagy egy idegen nyelv vagy szakmai előkészítő tárgy.


Ha az emelt franciádat nem számíttatod be a követelt 2 tárgyba, nem kapod meg érte a plusz pontot.

2011. nov. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mivel két szaknál is felmerült a BKF, így szerintem mindenképpen menj majd el nyílt napra, itt megtalálod, hogy mikor lesznek: [link]

Szerintem nagyon színvonalas intézmény- és nem csak kommunikáció szakon, de győzödj meg róla saját szemeddel és füleddel.

2011. nov. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek. BKF-et tuti beírom, de találtam egy másik szakot, az andragógiát, ahol tanítanak művelődésszervezést. Beírom az ELTE-PPK-t hozzá, meg a ZSKF-et, inkább azt, mint a Kodolányit az elmondottak alapján:)
2011. nov. 21. 16:23
 7/8 anonim ***** válasza:
A SZIE-n az andragógia nagyon jó, bátran merem ajánlani... :)
2011. nov. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha turizmus akkor egyértelműen Kodolányi, és nem BKF. De szerintem a komm. szakon is érdemesebb a Kod - közvetlenebb tanárok vannak állítólag.


Nemzetközi kapcsolatok, vagy Gazdálkodás és menedzsment téren pedig pl. ott a TPFK (Bp), amely idén már 2. helyen áll a Corvinus után az 'oktatók kiválósága' szempontrendszer alapján.

2012. jan. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!