Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik az informatika legkeres...

Melyik az informatika legkeresettebb ága? (mérnökinformatikus, programtervező informatikus, ilyenek) Melyik fizet átlagosan a legjobban? Illetve milyen egyetemet érdemes végezni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 09:24
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
5%
Neked a fizetés összege dönt?! Neked se adnék munkát soha az életben. De nem is fogsz jó munkát végezni soha, ilyen hozzáállással. Le merném fogadni, hogy Windows-t használsz :D
2011. jan. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
hát már megbocsáss, de mivel mind informatikával kapcsolatos, ezért jelenleg ez alapján szerettem volna szűkíteni a kört.nem gondolod, hogy majd biztos azzal fogok szívni a legtöbbet amiből telített a piac és nem tudok vele később elhelyezkedni és kárbavész a tanulásba fordított idő aztán meg mehetek a tesco-ba árufeltöltőnek.mit kell rögtön letmádni?azért tettem fel a kérdést, hogy valaki felvilágosítson NORMÁLIS módon.na, ilyen válaszokat várok
2011. jan. 2. 09:45
 3/33 anonim ***** válasza:
17%
Mert ez a hozzáállás nem való egy jó informatikushoz, sőt igazából semmilyen kreatív munkát végző emberhez. Nem a fizetés alapján, hanem a végzendő munka és a munkavégzés terén élvezett szabadság mértéke alapján érdemes dönteni: ha nem ezek a feltételek nem megfelelőek, nem fogsz tudni jó munkát végezni soha, és ha lesz is biztos állásod jó fizetéssel, amiben ezzel a hozzáállással éppúgy nem lehetsz biztos, akkor sem fogod soha élvezni a munkát, és a végén megöl a stressz(ráadásul jó munka sem kerül ki a kezed közül, és miattad az összes ügyfél és felhasználó szenvedni fog.)
2011. jan. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
64%
Ha normális egyetemen szerzel piacképes diplomát, és tudás is van mögötte, nem lehet gond az elhelyezkedés (BCE-re nehéz bejutni, könnyű bent maradni, egyetlen előnye a kapcsolatrendszere; SZTE-re könnyű bejutni, nehéz bent maradni, innen bárhol megállhatod a helyed). De ilyen hozzáállással én sem vennélek fel, az biztos. Sokan panaszkodnak, hogy jaj, egyetemet végeztek, és nem találnak munkát. Na igen, de ők általában megálltak a Bsc-nél, ami egy főiskolai végzettséggel egyenértékű. Ha Msc alá adod, akkor jó sorbaállást a munkaügyinél.
2011. jan. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
az utolsó válaszadót felpontoztam mert az tartalmazott némi használható anyagot az egyetemekkel kapcsolatban.(különben nem terveztem msc alá adni, és egy ember kitartásáról elég merész véleményt alkotni 2 hozzászólás alapján) én jelenleg gimnáziumba járok, és matek faktos vagyok de már lassan fel kell vennem a második faktot.ezért merült fel bennem az informatika, és szerettem volna megbizonyosodni róla hogy mennyire keresett irányág, és megéri-e egy egyetemi munkát belefektetni (értsd jövedelem függvényében). ennyit szerettem volna megtudni és köszönöm az eddigi válaszokat
2011. jan. 2. 10:16
 6/33 anonim ***** válasza:
87%

Mérnökinformatikus az hardveres dolgokkal, hardver tervezéssel esetleg hálózatokkal foglalkozik.

Programtervező informatikus az programozó, programfejlesztő.

Gazdasági informatikus az közgazdaság és informatika kombinálva, pontosan nem tudom milyen feladatköre van mert ez engem nem érdekel.

Én programozó infóra szeretnék menni ME-re.

Sok jót hallottam erről az egyetemről.

Egyetem elvégzése után ha van hely el tudsz helyezkedni a gyakorlati helyeden.

Fizetés a munkahelytől függ és hogy milyen feladatot bíznak rád.

Van olyan ahol 200-300e Ft körül kezdesz, máshol 600e Ft a programozó infó kezdőfizetés de ezért meg is izzasztanak keményen.

A lényeg hogy nem tudom hogy vagy vele, de én még nem láttam nyomorú sorsú informatikust.

Ja és igen, ne Windows-t használj csak hanem Linuxal is ügyködj, tanulj bele, az Ubuntut ajánlom.

Az se árt ha MacOSX-l is megismerkedsz.

2011. jan. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 Zoliol ***** válasza:
100%
én a helyedben a mérnökinformatikus végezném el!!4Azt mondták nekem sok tanulás de nagyon jó kereset.Azt is molndták h hazánkban nem érdemes bvele ink küldöld mint pl Németország
2011. jan. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 Zoliol ***** válasza:
88%
azza ha elvégzed külfüldön is van munkalehetőség
2011. jan. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
értem és így budapesten esetleg az említett egyetemen kívül van esetleg más ahova szerintetek érdemes menni?
2011. jan. 2. 12:12
 10/33 A kérdező kommentje:
például a felvin írják az elte-t és mégsem említettéktek.nem jó egyetem erre a célra?
2011. jan. 2. 12:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!