Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes lenne jövőre belevágno...

Érdemes lenne jövőre belevágnom a gépészmérnöki szakba?

Figyelt kérdés

12. vagyok , műszaki szakközépbe járok , de nem gépészetre , hanem elektronikára. Matekból pedig mindig 4-es voltam és ennyinek is érzem magam , az érettségim is remélhetőleg ilyen lesz. Fizikát szeretem , 4 évig tanultuk , 4-5 vagyok belőle , de inkább egy erős 4-esnek érzem magam , fizikából akarok majd érettségizni középszinten , a matek is középszinten értendő. Az az igazság , hogy azért nem tanulom magam halálra , így tudom hozni ezt a szintet. Már mindenfélét hallottam meg olvastam ezekről a mérnökképzésekről , de még mindig nem igazán látok tisztán. Amilyennek az eddigi információimból elképzelem : Kevés szabadidő , rengeteg tanulás , nagy szorgalom. Kérdésem az lenne , hogy azért teljesíthető , és ha igen milyen áron és milyen eredménnyel? Mennyit kell átlagosan naponta tanulni , és miket? Hallottam , hogy sok a beadandó , de mik is azok pontosan? Rajzok,számítások? Tényleg matekzseninek kell ide lenni? Érdekelne ez a szak mert műszaki pályán szeretnék maradni , de azért jó lenne tisztán látni , hogy ne érjenek meglepetések.

Köszönöm!


2011. nov. 28. 18:47
 1/4 A kérdező kommentje:
Jah még annyi,hogy a nyelvvizsgám már meg van , tehát azzal már nem kellesz szenvednem.
2011. nov. 28. 18:52
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyban függ a matek oktatás erőssége az intézménytől. Pl. BME gépészmérnök és villamosmérnök szakokon 4 félévnyi matematika oktatás van. ( Személyes véleményem szerint felesleges ) Ami burkoltan egy matematikus képzést eredményez, amihez gépész diploma is jár. Az ÓE Bánkin pedig inkább gyakorlatiasabb, élvezhetőbb oktatás zajlik. Én villamosmérnök szakos vagyok. De mind BME-ről mind Bánkiról rengeteg az ismerősöm. ( pl. szobatársam is ) A beadandók nem annyira vészesek 1-1 beadandó nagyjából 30-50 perc alatt meg van. Ez nem a halál.. Ha sok beadandó is van, akkor is csak arról van szó, hogy óráról órára kell készülni és akkor semmilyen gond nincs. Általában azok adják le a drótot, hogy fúú ez milyen nehéz, akik baromi lusták megrajzolni ezeket időben :D:D Szerintem napi átlagban 3-4 órát tanulnak a srácok :) De az már kiemelkedőnek számít.. Inkább vizsgák / ZH-k előtt jellemző a nagy hajtás, van hogy éjszakáznak is.


Sok sikert a műszaki pályához, erre van szüksége az országnak!

2011. nov. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Egyébként a Miskolci Egyetemre jelentkeznék , mert az van közel. A szorgalmammal nem lesz baj , mert soha nem voltam lusta típus és ha kell akkor tudok keményen tanulni , csak itt középiskolában úgy érzem , hogy bőven elég ennyi is , de tudnák jobban is teljesíteni. Még egyszer kösz a választ!
2011. nov. 30. 17:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen.


Sok sikert.

2012. jan. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!