Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek kutató? Milyen...

Hogyan lehetek kutató? Milyen szakot kell ehhez elvégeznem?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy biológia szak elvégzése után lehetek kutató. A Debreceni Egyetem biológia szaka jó választás lenne? Biológiából szeretnék emelt szinten érettségizni, de kémiából nem teszek érettségit. Ez nem jelenti azt, hogy nem szeretem. De azt is hallottam, hogy ahhoz, hogy kutató lehessek orvosira kell mennem. El tudná nekem valaki magyarázni, hogyan lehet valakiből kutató? Annyi félét olvastam, hogy már összezavarodtam :)

Nem jár valaki esetleg biológia szakra? Tudna nekem mesélni egy kicsit a szakról?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2011. dec. 8. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak orvos lehet kutató.
2011. dec. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, kutató sokféleképpen lehetsz. Lehetsz orvos, biológus, vegyész, vegyészmérnök, biomérnök stb...

Az a különbség. hogy attól függően hogy milyen egyetemre mész, más és más területen fogsz dolgozni. Például ha te orvos leszel, akkor nyilván nem olyan kutatásban fogsz részt venni ami a növények életfolyamatait kutatja, hanem például valamilyen eddig gyógyíthatatlan betegségre próbálsz gyógymódot találni. De ez csak egy példa.


Például a gyógyszerek feltalálásában sem csak gyógyszerészek vesznek részt, hanem orvosok, vegyészmérnökök mind összedolgoznak, és ki-ki a saját szakmai tudását adja bele.

2011. dec. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi. És ha én mondjuk biológia szakra mennék, akkor milyen mesterszakot (ha jól tudom így hívják) lehet választani? Milyen kutató leszek?
2011. dec. 8. 21:15
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha biológia, akkor Szegeden tanulj. Ott van a legjobb biológus képzés. (egy példa erre: [link] meg tapasztalatból is mondom
2012. jan. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!