Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi idő felkészülni egy...

Mennyi idő felkészülni egy nagyon jó középszintű kémia és egy nagyon jó emeltszintű biológiaérettségire?

Figyelt kérdés

Most döntöttem el, hogy mégsem bölcsészkarra, hanem orvosira szerenék menni, matekból és töriből nem vagyok jó, szóval mindenképpen dupláznom kell majd. Angol és német középfokú nyelvvizsgám már van.

Megvettem a következő könyveket: Berend- Szerényi: Biológia 1-2-3-4; Mándics: Nagy biológia feladatgyűjtemény; Villányi Attila: Ötösöm lesz genetikából!, Kémia a kétszintű érettségire, és Ötösöm lesz kémiából!.


Ezek elegek a felkészüléshez? Fel lehet készülni belőlük a szóbelikre is?


Köszi a segítséget! :D


2011. jún. 6. 13:08
 1/5 anonim válasza:
Fel, ezek jó könyvek, amit még mondanak nagyon mostanában az a panemsulis könyv vagy micsoda, állítólag az jól lefedi hogy mi kell. De egyébként nem csak a könyveken múlik :)) Járj faktra, ha tudsz, mindkettőből, az hasznos, esetleg különórák, attól függően h hogy állsz belőlük.
2011. jún. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is kémiából ezek vannak meg, illetve még a Villányi összefoglaló középiskolásoknak. Sztem jók :) Bioszból egy könyvem van valami rózsaszín, mert nagyon jó jegyzeteim vannak még korábbról középszinten, ezért csak az emelt kiegészítés kellett :D
2011. jún. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én 2 évig voltam faktos, előtte alig-alig tanultam mindkét tárgyat, szóval mondhatjuk, hogy a nulláról indultam. Szerintem nagyon rövid idő alatt nem lehetséges, bár attól is függ, mennyire gyorsan és alaposan tanulsz. Magántanárt mindenképpen ajánlok, mert hiába a jó könyvek, egy rendes tanártól könnyebben meg lehet jegyezni, meg tud köznapi példákat is mondani, nem csak a száraz anyagot. Mi Mozaikos bioszból tanultunk 10-12-esből, az baromi jó volt, mi hülyeségből a "biosz szentírásának" neveztük. Amúgy Szerényi könyveit nem ismerem, de tuti jók, tőle érdemes venni könyveket. Nagy biológia feladatgyűjtemény c. könyvem van tőle, nekünk azt ajánlották. A genetikás szerintem felesleges, nem kell belemélyedni annyira. Én is kivettem a könyvet, de megoldottam belőle 1-2 feladatot. Egy-két sablont kell csak tudni genetikából. A kémia könyv (Villányi) az tényleg jó, csak az a baj vele, hogy munkatankönyv, szóval neked kell kipótolni a hiányzó részeket. Ez csak akkor ciki, ha nincs honnan pótolni. Ja és ahhoz is ajánlok tanárt, főleg a gyakorlati részekhez, meg a számolásokhoz. Ha csak egy tanárra futja, akkor inkább a kémiát kéne, bioszt leginkább csak seggelni kell.Mikor érettségizel amúgy? Sok sikert!!
2011. jún. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
1év múlva végzek a gimiben. köszi szépen! :D
2011. jún. 9. 20:44
 5/5 anonim válasza:
akkor az pont elég lesz, ha belehúzol (előző voltam)
2011. jún. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!