Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek és mit érdemes tanulni?

Minek és mit érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Hello!


Sokszor olvasom itt és máshol is, hogy bizonyos szakok büfének és ruhatárnak számítanak. De azt is olvasom több helyről, hogy már a mérnökök sem tudnak könnyedén elhelyezkedni, lassan ott is túlképzés lesz a jellemző. Míg egy harmadik "csoport" szerint a szakmunkában van a jövő és a lehetőség. Szerintetek?


Ezért a kérdésem az lenne, hogy mire érdemes menni? Mit becsülnek meg? Mi fog jól jövedelmezni? Belföldi és külföldi szempontokra is kíváncsi vagyok!


Nem bölcsész-mérnök vitát akarok indítani, csak kíváncsi vagyok a meglátásokra és véleményekre. (olyan hozzászólás nem kell, hogy "amit szeretsz" mert én már dolgozom, mindössze csak a kíváncsiság hajtott eme kérdés feltételére)


Köszönöm a (kulturált) válaszokat előre is!


2011. dec. 14. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Itt elég reménytelen a helyzet,szerintem aki csak megteheti megy külföldre.Ott viszont a tudást megfizetik,méghozzá elég szépen.Konkrét példát nem tudok mondani,de szerintem egy ilyen helyen mint mondjuk Németország,Ausztria,esetleg Anglia tényleg csinálhatsz bármit ott még egy takarító is meg tud élni elég jól.Itthon szerintem max az ügyvédi pálya az amiből szépen meg lehet élni,egyébként meg külföldön érdemes próbálkozni.
2011. dec. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De tudod, azért nincs semmi értelme ennek a kérdésnek (és engem személy szerint azért irritálnak nagyon az ilyen jellegű kérdések), mert most teszem azt , azt javaslom neked, hogy tanulj pénzügy- számvitelt, és neked egyáltalán semmi érzéked nincs a matekhoz, akkor teljesen felesleges, úgysem fogsz tudni érvényesülni a szakmában, vagy egyáltalán el se jutsz a diplomáig. Szóval tényleg mindenki tanulja azt, amit szeret, amihez van kedve, érzéke, nem kellene senkinek sem azért elkezdenie egy szakot, mert arra számít, hogy majd azzal jól fog keresni, közben meg utálja az egészet.
2011. dec. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2: Mint mondottam, én nekem már van állásom és dolgozom, tehát nem én kértem személyreszóló tanácsokat a jövőmmel kapcsolatban, mert akkor tényleg az van, amit te írtál, hogy eldöntöm én mi akarok lenni, az alapján, amit szeretek.


Általánosságban kérdezem, olyan "filozofálgatás" szintjén, nem saját magamra értettem.

2011. dec. 14. 22:32
 4/6 anonim ***** válasza:
amennyit a mosógép- meg a vízszerelő kér, ha fiú lennék (meg fiatal), inkább annak mennék....
2011. dec. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én például jövőre olyan szakra megyek tovább amire fel is vesznek. Nem azért mert buta vagyok, hanem mert már mindegy mit tanul az ember, nem sok esélyt lát már senki se arra, hogy lesz állása. Persze a remény hal meg utoljára. :)
2011. dec. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát én diplomás ápolóira jöttem, de amilyen presztízse és fizetése van Mo.-n... Hagyjuk :)

De ha azt nézed, h kétnyelvű diplomát kapunk, és külföldön is elfogadják, így viszont jól járunk. Ott elég jól megfizetik, mivel külföldön hiányszakma.

Bár itthon is hiányszakma, de sztem mki tudja, h milyen helyzetben van az egészségügy, így -bár nem szívesen hagynám itthon a családomat- inkább kimegyek, és anyagilag 100szor jobban járok amellett, h a szakmámban dolgozhatok, minthogy 90 ezerért 12 órázzak nem kevés felelősséggel...

20/L

2011. dec. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!