Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BGF vagy SZTE (pénzügy és...

BGF vagy SZTE (pénzügy és számvitel)?

Figyelt kérdés
2011. dec. 29. 13:27
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Én se. Az a hír járja hogy kemény. Az egyetlen gond, hogy sokan vannak a szakmában, ennek ellenére szivesebben csinálnám és könnyebben meg is tanulom, mert érdekel, mint mondjuk a fizika a mérnök képzéshez.
2012. jan. 5. 15:39
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez mostani hír, elég nehéz lesz így bekerülni államira. o.O

2012. jan. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
0%

Hidd el, hogy egy Bme-hez vagy Semmelweishez képest büfé. Benne vagyok, én is egyetemista vagyok, sokféle embert ismerek, és nekem ez a véleményem.


Ha nem akkor nem történhetne ilyen:

[link]


de persze a döntés a tiéd, hajrá!

2012. jan. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
70%
Sokan összekeverik a dolgokat, és a diploma a cél, holott az csak egy lehetséges eszköz annak érdekében, hogy kicsit többet keressen az ember. Ha valaki csinál egy XY diplomát(ezt általánosságban mondom, nem húzok le most senkit), de nemtud vele elhelyezkedni, az csak idő és pénz pocsékolás karrier szempontól. Ha nem karrier szempontot nézek akkor csak időpocsékolás. BME-GPK és BME-VIK es diplomával az elhelyezkedési idő -1 év, ami azt jelenti, hogy végzés elött egy évvel már fel vagy véve. Biztos mindenkinek vannak ilyen ismerősei, vagy hallott már ilyet, én jelenleg 4. éves vagyok és két mérnökirodába dolgozok és kb havonta kell állásajánlatokat visszautasítanom. Ilyet és még gazdaságisoknál nem hallottam soha, de persze előfordulhat.
2012. jan. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszi. Olvastam a hirt, képtelenség bejutni. Igen, BME-VBK-ra kell menni, ahogy mondtátok. A matek megy, viszont a biosszal és a kémiával hadilábon állok, tehát fel kell kötni a "szoknyát".
2012. jan. 5. 21:59
 16/19 anonim ***** válasza:

Jajjszegény. Annyira sajnállak. :S Én meg szerencsés vagyok, hogy időben elkezdtem.

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__2532..

Ki is írtam ezt a kérdést, ebből látható a véleményem..

2012. jan. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

A gond az hogy, én erre szeptember óta készülök intenziven(szakmai tárgy), mert szeretem csinálni, és inkább csinál az ember olyat amit szeret mint olyat amit nem, viszont meg tud belőle élni, mert épp van munkája. Szóval mérlegelni kell hogy mi a fontos.

Szóval srácok a választott tantárgyam infó lesz, mivel kémiát/ biosz beseggelni pár hónap alatt nem vagyok képes úgy, hogy 2 éve egyiket se tanulom.

2012. jan. 5. 22:09
 18/19 anonim válasza:

Hogy jön ide a VBK? Sokminden más is van a BME-n, meg azért nem csak a BME lézetik. Én saját tapasztalatól mondom, hogy mérnök diplomával(villamos - VIK, gépész - GPK, közlek - KSK, vegész - VBK, építő+építész) a kézben olyan nincs, hogy valakinek ne lenne a diploma átvételében már 1-2 biztos hely ahova elmehet dolgozni. Ez részben annak is köszönhető, hogy a legtöbb szakirányon 4. vagy 6. félév után kötelező szakmai gyakorlatot kell szerezni cégnél, tehát onnantól kezdve ismernek, ha nem vagy túl nagy tróger, tutira felvesznek oda dolgozni. Inkább azon megy a válogatás BME-s diplomával a kezedben, hogy hol adnak többet, Te válogatsz, nem a cégek.


Propagandának vége, jó döntést, sok sikert! :D

2012. jan. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki! :D
2012. jan. 6. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!