Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Német tanár vagy csecsemő és...

Német tanár vagy csecsemő és gyermekápoló? Segíts kérlek

Figyelt kérdés

Kb. 1 éve határozottan tudom,hogy német tanár szeretnék lenni. a nyelvet önmagában imádom,tanítani is szeretek már most,középiskolás végzősként. azonban a töritől és a magyartól kiráz a hideg,márpedig a német alapszakon ez van.. anyukám mindig azt mondja,a célért meg kell küzdeni, bírjam ki a pár évet,aztán jó dolgom lesz tanárként..


mindig kell egy "b" terv, így elkezdtem nézni nem egyetemi hanem felsőfokú képzéseket is,és a csecsemő és gyermekápolón megakadtam.

"feladata az újszülöttek,koraszülöttek és beteg csecsemők, gyermekek gondozása, ápolása a korszerű egészségügyi,lélektani és pedagógiai elvek alapján".

nagyon szeretem a babákat, így ez a munka testhez álló lenne nekem,és ugye az egészségügyben hiány is van.


ti mit ajánlanátok? külföldi terveim vannak (bár a tanárkodással nem sok). keresettek az ilyen szakápolók csecsemők mellé? Ti mit választanátok?

kereset?elhelyezkedés? minden véleményt nagyon köszönök előre is :)


2012. jan. 2. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is e.ü-s suliban tanulok, és mivel a helyi kórházban vagyunk gyakszin oda valószínűleg fel is fognak venni. Sógornőm is ebbe a suliba járt őt is egyből felvették, miután végzett. VISZONT őt igazából nem is csecsemőkhöz, hanem felnőttekhez vették fel a fertőző osztályra, bár ő nagyon szereti. Kb. -azz hiszem- 80 ezret keres havonta, de csak olyan 15-16 napot dolgozik éjszaka-nappal, ahogy épp kijön neki. Sokat szabad, ezért otthon is mindent meg tud csinálni, amit akar. A német tanári állásról nem tudok mit mondani, bár régen én is vagy tanár vagy gyermekgondozó akartam lenni és mióta megszületett az első unokatesóm azóta tudom, hogy gyermekgondozó akarok lenni.(:

Remélem segített valamit.(:

2012. jan. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

tessék anyukádra hallgatni !!!!

és fiatalon, néhány év alatt "összemelózni" egy tanári diplomát.


Öreg korodra már nem fog úgy összejönni a tanulás.

Ha szerelmed a csecsemőápolás, utána csinálhatod.A fizetésed kevés lesz, és a derekad fájni fog a gyerek emelgetéstől.

Akkor még elmehetsz németet tanítani - fordítva nem működik.

2012. jan. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :) még dilemmázok kicsit..
2012. jan. 4. 16:58
 4/5 anonim válasza:
Én csecsemő és gyermekápoló képzésre megyek... OKJ-s de ha ezt választod akkor szerintem jobban jársz külföldön munkát vállalni... jobban fizetnek, mint itt az adóterhek országában!
2012. jan. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sima ápoló
2017. szept. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!