Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen módszerrel tanuljam meg?

Milyen módszerrel tanuljam meg?

Figyelt kérdés
Szóval, szociális gondozói tanfolyamon vagyok, és 10 nap múlva anatómiából fogunk vizsgázni(írásbeli) és az lenne a kérdésem hogy 150 oldalt hogyan tanulhatnék meg hatékonyan, 10 nap alatt? (sok időm nincs mert a családdal is kell foglalkoznom)
2012. jan. 2. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Beosztod a tanulnivalót, leülsz és megtanulod. 150 oldal annyira nem vészes. Megtanulsz napi 20-30 oldalt, és még ismételni is marad időd...
2012. jan. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Oszd fel magadnak a témákat és aszerint tanuld meg őket. Pl a mozgásszervrendszer az általában az izomzatot és a csontvázat is tartalmazza, ergo ezt egyszerre tanuld. Mindenképpen hagyj magadnak legalább 1, de inkább 2 napot ismétlésre valamint arra is, hogy amit nem sikerült olyan jól megtanulnod, azt még párszor át tud olvasni.


Én úgy szoktam tanulni, hogy először elolvasom a nagy fejezetet, hogy lássam kb miről szól illetve mennyi idő alatt tudnám megtanulni. Aztán mindegyik leckét 3x olvasom el. Utána a nagy fejezet végén lévő összefoglalót nézem át (ha épp van ilyen). Fontos, hogy szép színesen ki legyen emelve a lényeg, valamint szoktam olyat is csinálni, hogy kiírom a kulcsszavakat, amiről beugrik egy egész rész. Így mondjuk, egy 3 oldalas lecke (vagy tétel) leredukálódik fél oldalra. Utolsó nap már csak ezeket a kulcsszavakat nézem át és mondom fel a leckét.

2012. jan. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!