Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszerrel tanuljam az...

Milyen módszerrel tanuljam az angolt? (lent folytatom)

Figyelt kérdés

Középiskolában kezdtem, azelőtt németet tanultam.

Első évben még egész jól ment, aztán minden évben jöttek az új tanárok, mindegyik mást, máshogy tanított és az igazat bevallva a második évtől kezdve sz*rtam az egészre.

Azóta már eltelt pár év, szakmám is van (OKJ) és most már tényleg szeretnék megtanulni angolul! Na de hogyan?

Nem is olyan egyszerű ez, mivel hogy magántanárra, tanfolyamokra sajnos nincs pénzem. Viszont találtam egy jó oldalt (legalábbis annak tűnik) eduverzum.hu, onnan tanulnék.

Viszont van 1 óriási problémám. Méghozzá az, hogy a szövegértés egész jól megy, a hallott szövegértéssel már sokkal több gondom van, úgyanis pl. ezt egész jól megértem:

http://www.youtube.com/watch?v=0pg2Bi-nips

viszont amit a filmekben mondanak, azt szinte soha, pedig néha olyan alap dolgokat mondanak, hogy még egy 5 éves is megértené, de én mégsem. Ha meg nekem kéne valamit alkotnom (szöveget írni vagy beszélni) akkor az szintén katasztrófa. Majdnem hogy egyenlő a 0-val a tudásom ezen a téren.

Sajnos jelenleg arra sincs módom, hogy külföldre mennyek, úgyhogy ezt ne is mondjátok.


Mondanék egy példát arra, hogy mennyire nem értem meg a szöveget, amit mondanak (jelen esetben énekelnek):

vagyük BS If you seek Amy c. számát. Tök egyszerű a szövege.

[link]

Sokszor hallgattam de 1 szót nem értettem belőle kb. Aztán amikor megnéztem a dalszöveget, akkor mondtam, hogy "Jé! Dehát ez tök egyszerű!" És szóban mégse értem, olyan, mintha számomra tök idegen szavakat mondanának :( (Persze miután elolvastam a dalszöveget, úgy már hallgatás során is ment az értelmezés, de előtte nem).


Nos, összefoglalva leginkább a nyelvtan nem megy, + a hallás utáni szövegértés.


2011. júl. 30. 14:57
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!