Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszerrel tanuljam...

Milyen módszerrel tanuljam meg az angol szavakat, ha mindenki azt mondja, hogy a magolásnak nincs értelme?

Figyelt kérdés
2011. aug. 20. 18:29
 1/5 anonim válasza:
100%

elolvasod 2x, aztán megpróbálod felmondani magadnak. ha nem megy, megint elolvasod 2x, aztán menni fog:)

sokan emlegetik a 'hangos tanulást'. úgy olvasod el a szavakat, hogy közben felolvasod, így a hangzás is megmarad a fejedben.

az is segíthet, ha újra leírod őket...

remélem segítettem:)

15L

2011. aug. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szavakat másként nem nagyon tudod megtanulni. Legfeljebb megpróbálod gondolatban társítani valamihez. Amúgy szerintem a nyelvtanulás soron hasznos is a "magolás". Persze az alapvető formákat, nyelvtani szabályokat és összefüggéseket elsősorban megérteni kell, nem bemagolni. Viszont sokat fejleszt a beszédkészségeden, ha memorizálsz szövegeket, szövegrészleteket, és mondjuk hangoan visszamondod magadnak, felidézed többször. Persze nem úgy, hogy bemagolod, és azt sem tudod, hogy mit jelent, hanem h tudod magyarul is, hogy mit kellene mondanod.
2011. aug. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tetszik a ***** válasza:
Van az a módszer, hogy idegennyelvű szépirodalmi könyvet vásárolsz. Ne használj szótárt, mert ki fogod tudni következtetni a szavakat! Ezzel erősíted a logikai készséget és a gyakran előforduló szavak maguktól rögzülnek. A soknyelvű emberek közül jelentős részük így tanulta meg azt a tucatnyi nyelvet anyanyelvi szinten. Szerintem működik, jelenleg is ezt csinálom.
2011. aug. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Készíts egy táblázatot, legyen benne a szó, valamint annak a definíciója. Ha szükséges, magyarul is. Olvasgasd őket, és próbáld meg mondatokat írni velük. Ha kész vannak a mondataid(az a legjobb, ha összefüggőek), olvasgasd azt is hozzá, amíg meg nem érted.

2011. aug. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy segítettetek:) Eddig úgy csintam, ahogy az első válaszoló mondta:) De a felét mindig elfelejtem:S Ezt a könyves dolgot ki fogom próbálni.
2011. aug. 20. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!