Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Színművész képzés a Színművész...

Színművész képzés a Színművészetin, a Kaposvári Egyetemen és a Pesti Magyar Színház akadémiáján kívűl van még valahol? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szeretnék színész végzettséget is, de az elsődleges célom a kertészmérnőki elvégzése, mert úgy gondolom, hogy a színész szakma már kicsit túltelített. Előbb el szeretném végezni a kertészmérnökit, de utána már csak költésgtérítésesre tudnék menni.(ha jól tudom) A kaposvári egyetemen ilyen nincs, a Magyar Színház akadémiájára pedig csak 22 éves korig lehet menni. A Színművészetin van költségtérítéses, de annak díját elég nehéz volna fizetni. Mi ilyenkor a teendő?
2012. jan. 4. 15:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Elég sok van ezeken kívül. Pl. Shakespeare Akadémia, Gór Nagy Mária, Pesti Broadway Stúdió, Madách színház stúdiója. Utóbbi kettő inkább musical színész képzéssel foglalkozik.

Mindenhol van korhatár, de ha jól tudom, akkor korkedvezményre van lehetőség a legtöbb helyen.

2012. ápr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Színész 1-et azaz egyetemi színész végzettséget csak a színművészeti meg a kaposvári egyetem az a többi az 3 éves ún.: színész 2 - OKJ-s képzés, minden más stúdió vagy tanoda csak OKJ-t ad, mint segédszínész, színész 2, OKJ színész :) Jelentkezz kertészmérnöknek vhova egyetemre és mellette egy stúdióba/tanodába (hol hogy nevezik), ha Pestre mész egyetemre, akkor ott több tanoda közt válogathatsz - Pl Nemes Nagy Ágnes Humán, Gór Nagy Mária, Magyar Színház Színiakadémia, Bánfalvy, Broadway Stúdió Operettakadémia Kővirágok (ez énekiskola és amiket írtam többnyire musical-operettel is foglalkoznak) stb...
2012. aug. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én úgy tudom,hogy egyetemen sem kapsz színész 1-est..de lehet rosszul emlékszem..:)


Viszont a színész 2-re rá lehet építeni az 1-est.Ez úgy működik,hogy a vizsgabizottság beül az egyik előadásra és csak téged néznek és figyelnek,miközben pontoznak mindent.Ha jónak találnak akkor megkapod a színész 1-est

2012. szept. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!