Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakács okj vagy egészségügyi...

Szakács okj vagy egészségügyi szervező diploma?

Figyelt kérdés

Apám teljesen odavan azért hogy legyen diplomám.Mindegy,hogy mi(najó nem mert a környezetvédőt nem engedi-nem lehet elhelyezkedni vele) de a diploma legyen meg.Azonban nekem régóta az a vágyam hogy külföldön éljek és nem tudom ott mennyire van szükség egészségügyi szervezőre..már ha elfogadnák egyáltalán azt a diplomát.Ezért szeretnék szakács lenni okj tanfolyamra gondoltam,mert ezzel szerintem bármelyik országban elhelyezkedhetnék.Azonban volt már rá példa,ha okjs képzést emlegettem(nem a szakácsot) akkor azt mondta kidob,mert ez nem képzés,nem ad diplomát,nem lehet vele elhelyezkedni..

Mit tegyek?


2012. jan. 5. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
A kettő közül szerintem a szakácsnak sokkal több értelme van. Egyébként amit tehetsz, az az, hogy megnézed, a célországban melyikre van inkább igény. Egyszerűen keress ottani álláshirdetéseket. Ez apukád számára is meggyőző lesz.
2012. jan. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha külföldre vágyakozol, szerintem válaszd a szakács okj-s képzést, nagy kereslet van rá, és a fizetés is igen jó. De ha diploma mellett döntesz, párhuzamosan a szakács képzést is megcsinálhatod. Ha azonban mégis röghöz kötés lesz, akkor nem nagyon lehet, majd hosszabb távon külföldre menni, persze ez csak diplomára érvényes.
2012. jan. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel, akár a diploma mellett is megcsinálhatod a szakácsot. Én is így csináltam egy fél éves képzést, bár én utána otthagytam a főiskolát, mert már egyáltalán nem láttam értelmét (közgazdász), mert azzal se megyek semmire külföldön, meg már nagyon itthon se.
2012. jan. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hány éves vagy? Ne az apádra halgass. A szívedre! Ha szakcás akarsz lenni, menj annak. Ha nagyon elhivatott vagy vele és nagyon szereted csinálni, áldozatot hozol érte, akkor nem számít milyen keresett, mert sokra viheted. Határ a csillagos ég.
2012. jan. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!