Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra mehetnék? A...

Milyen szakra mehetnék? A nyelven kívül semmiben se voltam kiemelkedően jó.

Figyelt kérdés
22éves vagyok,önállóan élek, külön a szüleimtől, mert már nem szeretném,hogy eltartsanak, késői gyerek vagyok, ők dolgoztak már eleget az életben,képtelen vagyok pénzt kérni bármire is. Van munkám, ami sokat elvesz az életemből, éjszakai műszakjaim is vannak, 12óra talpalás, nincs szabad hétvége, se ünnep. Viszont cserébe elég jól keresek. De nem itt akarok megöregedni.. Szeretnék főiskolára menni, mert ez magam illetve a szüleim felől is elvárás. Nem vagyok semmiből sem kiemelkedően jó, reál tárgyakkal inkább hátrányban is vagyok. Egyedül a nyelvekre vagyok fogékony. Mindenképp el szeretnék végezni valamit. Viszont a munkámat nem akarom még feladni, egyszerre csinálnám a kettőt... Mi lehetne számomra az ideális? Van valaki még hasonló helyzetben?
2012. jan. 5. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
valamelyik nyelvi képzés levelezőn esetleg?
2012. jan. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
pl: Anglisztika (ha a nyelvek alatt az angolt is érted) --> de erről nem sok jót hallottam, azaz hogy nem sok mindenre mennél vele, mint ahogy a többi nyelvel se:S
2012. jan. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na hát én is erre gondoltam,de aztán én is azt olvastam, hogy nem sok mindenre jó...
2012. jan. 6. 10:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Tökéletesen felesleges főiskolára járnod. Sajnos még mindig él az a tévhit az emberekben, hogy egy diploma automatikus belépőt jelent a sokat, könnyen keresők világába. Ez nagyon nem igaz. Csak a sok munkával, nehezen megszerezhető diplomákra igaz, hogy értékesek. Rengetegen elcsesznek az életükből 3-4 évet egy olyan papírért, amivel aztán semmit nem tudnak kezdeni. Örülj neki, hogy jól keresel, és hogy van hol dolgoznod. A te korodban már inkább az forgatókönyv, hogy elhelyezkedsz valahol egy szakmában, és a megfelelő OKJ felnőttképző tanfolyamok elvégzésével azon belül szerzel egyre több jogosítványt, hogy feljebb kerülhess. Én azt mondom, hogy 22 évesen már inkább a meglévő lehetőségekből érdemes kihozni a maximumot, nem pedig belekezdeni egy teljesen új dologba, amiből nem is tudod, hogy ki sül-e egyáltalán valami. Szóval diplomát csak akkor, ha tényleg valami értékeset tudsz szerezni. A tescoba akkor is lehetsz pénztáros, ha nem végeztél anglisztikát, meg hasonlók.


De minden eddigi tanácsomat übereli, hogy vállalkozz! De ezt 2011-ben, Magyarországon csak nagyon félve merem javasolni... Na nem a körülmények miatt, hanem mert ebben a gyöpös, buta országban, ez még mindig tabu. Pedig bizony egy átlagos 8 órás 100-120-t kereső állás mellett még bőven belefér olyan tevékenység, mint a hétvégi vásározás egy eladható termékcsoporttal (csak könyörgöm, NE RUHÁT!), vagy valamilyen értékteremtő munka, mint a méhészkedés. Ha csak 4-500 ezret keresel pluszban, ami egyáltalán nem nehéz, akkor is a 110-es nettódat feltornáztad 150-re, ami már egész jó. Én mondjuk ennél lényegesen többet keresek, de nem akarok vérlázító összegeket írni. Szóval Én a helyedben inkább ezen a vonalon indulnék, de tudom, hogy ehhez még a magyarok agyának többsége nem elég érett...

2012. jan. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Teljesen egyet értek azzal, amit írtál... Én is többet keresek 150ezer Ft-nál, viszont olyan munka rendben dolgozok, hogy hétvégén nem tudok mást vállalni.. A másik, hogy két nővérem közül egyik végzett főiskolát -> sikeres, másik nem -> nem találja a helyét. Édesapám ebből azt vonja le, hogy csak diplomával lehet boldogulni az életben. Meg csinálom, mert nem egyszerű a fater.
2012. jan. 10. 11:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem válaszoltál:


Én belekezdtem két főiskolába is. Az elsőt személyes, a másikat racionális okokból hagytam ott. Egyszerűen nem tudtam volna olyan diplomát szerezni, amivel többet keresnék, mint így a családi vállalkozásban (pontosabban annak hátterével tevékenykedem önállóan). Ezenkívül 2-3 év előnybe kerültem a többiekhez képest. Sőt! Mire a volt gimis osztálytársaim egyáltalán összekaparnak egy önerőt egy lakás megvásárlására, nekem már tehermentes házam, autóm lesz. Még 2-3 évet kell kihúznom, és akkor teljesen adósságmentes leszek. Bratyóm elvégezte az ÁVF-en a közgázt, de ő sem a szakmájában dolgozik. Tavaly elvégeztem az Arany kalászos gazda OKJ-t, most meg a Méhészt gyűröm. Azt gondolom, ennyi kell a társadalmi elfogadottsághoz, de a diploma hiányát nem érzem. Bátyám már 8 éve diplomázott. Most már nem is tudna elhelyezkedni a szakmájával, mert gyakorlatot nem szerzett benne.


Előtted most két út áll. Vagy belekezdesz valami komoly, értékes diploma megszerzésébe (valamilyen mérnök pl), vagy elvégzel valami könnyű, alacsony ponthatáros kis bóvli képzést, mint például a szociális munkás. Aztán akkor a faterod is belenyugszik. :) Ha 150 felett keresel, és tudsz belőle félre rakni, én mindenképpen azt javaslom, hogy valósíts meg egy jó ötletet. 2-3 millió kezdőtőkével már neki lehet indulni bárminek. Fontold meg mindenképpen! Sok sikert!


F/25

2012. jan. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy leírtad a tapasztalataidat és egyet is értek... Találtam valamit, ami érdekel,talán jobban, mint az átlag lányokat,bár butaságnak tűnhet,ez az ÁVF gazd. és menedzsment divat és szépségipari menedzser képzése. De nem hiszem, hogy valaha benne fogok dolgozni. Viszont ott lesz egy plusz, ha a mostani munkám elveszteném, vagy valaha mégis ebben látnék vállalkozási lehetőséget, de lehet, hogy soha nem veszem hasznát... De legalább érdekel. Annak se látom értelmét, hogy én legyek a sok ezredik jogász, akire nincs szükség...
2012. jan. 10. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!