Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Két 70% körüli érettségi...

Két 70% körüli érettségi eredménnyel lehetek még tanár vagy tanító? Vagy nem lesz elég hozzájuk?

Figyelt kérdés
2012. jan. 8. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha bejutsz az egyetemre, és el is végzed, akkor lehetsz.
2012. jan. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem bejuthatsz. Kritikán aluli oda a ponthatár...
2012. jan. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szégyen, de ma mindenki bejut tanítóképzőbe és óvópedagógiára csak tudjon énekelni( ilyen és ehhez hasonló fontos szempontok vannak az alkalmassági vizsgán). Pedig szerintem a tanítókat és az óvópedagógusokat kéne a legjobban megválogatni, hogy a gyerekek már az alapoknál a legjobb kezekbe legyenek. Én magam például sose lennék egyik se mert túl nagy felelősségnek érzem. De most többségében olyanok járnak erre a két szakra akit csak oda vettek fel. Persze tudom ,hogy vannak kivételek és van aki tényleg ezt szeretné csinálni és intelligenciája, érzéke is van hozzá. És most mielőtt valaki félre érti most nem az ott tanulókat és a végzetetek akartam leszólni, nekem csak a rendszer nem tetszik úgy ahogy van. Kinek nem inge nem veszi magára.
2012. jan. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva a tanító valószínűleg meglesz, ha nem is egy ELTE( bár az ottani ponthatárt se tudom) szintű iskolában de egy vidéki főiskolában sima ügy. A tanári pálya már neccesebb. Töri, magyar, anglisztika, germanisztika, Földrajz stb ezekre már azért több kell mint két 70%-os érettségi( ha mindkettő emelt akkor talán). Matek , Fizika, Kémia ezekre a szakokra alacsony szokott lenni a ponthatár de oda meg csak olyan menjen aki tud belőlük 90%+ érettségit írni különben valószínűleg kifog szóródni. Bocsánat ha negatívnak tűnik a válaszom, nem akartalak megbántani, csak reális választ próbáltam adni. Sok sikert kívánok a tanuláshoz.
2012. jan. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már kiskorom óta az volt az elhatározásom, hogy én egyszer tanár vagy tanító leszek. Nem tudom, még egy pár érettségim hátra van, de az angolt eléggé elrontottam. Jobbra számítottam, mondjuk év végi osztályzatom 5-ös lett, mert előrehozottan érettségiztem belőle, így osztályozó vizsgát kellett tennem. Remélem a másik kedvencem a töri azért jobban fog sikerülni, legalább 75%-körüli lesz.
2012. jan. 8. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!