Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvostanhallgatók, leendő...

Orvostanhallgatók, leendő orvostanhallgatók! Miből érettségizzem?

Figyelt kérdés
Mindenki azzal riogat,hogy a biológia emelt sokkal nehezebb mint a kémia emelt szintű érettségi.Én azonban annyival jobbnak érzem magam bioszból,hogy abból akarom letenni,bárki bármit is mond.Körülbelül még 1-2 ember teszi le rajtam kívül a csoportból szintén biológiából az emeltet,a többi kémiából fogja.Úgy gondolom,csak nem azért találták ki a biológia emeltet,hogy aránytalanul nehéz legyen de nektek mi a véleményetek?
2012. jan. 7. 00:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem aránytalanul nehéz. Főleg, ha neked ez megy jobban, miért kéne amiatt a kémia emelt mellett döntened, mert a többiek azt jobban tudják?
2012. jan. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ha neked jobban megy a biosz, akkor azt válaszd.

Én pl. nem is érettségiztem egyáltalán kémiából, mert nem éreztem azt, hogy fel tudnék rá készülni. Helyette fizikáztam. Hát elhiheted, nem sokan választották rajtam kívül....

Meg persze mindenki riogatott, hogy kémia nélkül nem fog menni. De úgy voltam vele, hogy az első a bekerülés.

A biosz emelt nem könnyű, de ha az embernek van érzéke meg logikája hozzá, simán meg lehet írni jóra. Nekem anno 95%-os lett. Jobb lett, mint a fizika közepem:D

2012. jan. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem is kifejezetten a nehézséggel van a gond. A kémia emelt sokkal kiszámíthatóbb, míg a bioszban aránytalanul tudnak sz*vatni, ha úgy akarják. Nekem anno a biosz ment sokkal jobban (szerencsétlenségemre, pont akkor érettségiztem, amikor sokkal nehezebb volt, mint az előző években :D), így nem volt kérdés, hogy azzal megyek többre. Viszont a biosz emelttel ki lehet törölni a valagat, míg a kémia emeltre épül az egész első féléves kémia, ezért meggondolandó.
2012. jan. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%
Hülyeség, hogy a biosz emelttel ki lehet törölni. Persze, te a kémia hiányát érzed, mert nem abból mentél emeltre. De ha nem lenne emelt bioszod, hidd el, az is marhára hiányozna.
2012. jan. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én a csoporttársaimból indulok ki, akik közép-biosszal és emelt-kémiával jöttek, mind jobban jártak :D De hamarosan ez a kérdés értelmét veszti, mert mind a kettőből kell majd emeltezni.
2012. jan. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy a kémia nem hasznosabb, csak azt, hogy azért enyhe túlzás, hogy "kitörölheted vele a valagad".

Bnőm emelt kémiázott, jól is ment neki, de a sejtbiosszal meg ő szenvedett jobban...

2012. jan. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Lehet azért gondolom ezt, mert nálunk a sejtbiosz nem volt túl nagy szám, egybevonva az anatómia-szövettan-fejlődéstannal erre fektették a legkevesebb hangsúlyt.
2012. jan. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Lehet. Nálunk azért elég komoly volt a sejtbiosz. De szerintem élettannál is hasznos a biológia emelt...
2012. jan. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nálunk élettanból annyira rámennek a kis szutykok bemagolására, hogy sajnos nem tudom megállapítani :D
2012. jan. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszi,még annyit,hogy a biológia a szívügyem.5 évesen már anatómiai ábrákat nézegettem.Világéletemben nem túl megerőltető odafigyeléssel színötös voltam belőle.Teljesen rájár az agyam.Nem túl sok tanulással is hamar átlátom a nehéz anyagokat is.Idén az OKTV mindhárom témáját 40-43 pontosra írtam minimális tanulással.A kémia is megy,de azt egy kicsit jobban elő kell vennem,kissé szárazabb.A számolásokat néha el tudom rontani a kapkodásban,de ez mellékes.Még azt leírnátok nekem,hogy ki melyik egyetemre jár,miért tudja/nem tudja ajánlani és hogy hanyadévesek vagytok,mik akartok lenni?Köszi!
2012. jan. 7. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!