Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A szegedi biomérnöki színvonal...

A szegedi biomérnöki színvonalas? Mennyire nehéz? Később jók vele az elhelyezkedési lehetőségek és jobban megfizetik mint mondjuk egy orvost?

Figyelt kérdés
2012. jan. 8. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom a BME-s után ez a legszínvonalasabb :) Szóval az.

Azt azért nem hinném, hogy jobban megfizetik, mint egy orvost, de igazából attól függ, milyen munkát találsz, mert azért ez eléggé sokrétű dolog, sokféle irányba el lehet vele indulni.

2012. jan. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hogy mennyire nehéz, az relatív. Ha van érzéked a reál tárgyakhoz, még úgyis eléggé nehéz. Összes természettudományi tárgy magas fokon.
2012. jan. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az idei biomérnök BsC végzős évfolyam 2 főből áll. Egyikük nyelvvizsga hiányában nem is kap diplomát. Ezek alapján igen, nehéz a szak.

Elhelyezkedésről.... Nem vagyok benne biztos, a két hallgató véleménye, illetve a tantárgyaik alapján, hogy a képzésük nagymértékben eltér, vagy sokkal jobb, mint egy biológusé. Biológusból pedig 2-300 fős évfolyam végez minden évben csak Szegeden. Ebből következik az elhelyezkedésük esélye.

Természetesen ha sikerül bejutnod egy céghez, ott sokkal jobban lehet keresni, mint az állami szektorban. De a bejutáshoz nem elég a szorgalom, ismeretség is kell. Egy vegyész százszor jobb helyzetben van. 30-40 fős évfolyamok vannak, gyakorlatilag mire végeznek, mindenkinek állásajánlat van a kezében (őt keresték meg a cégek és nem fordítva!!!), vagy már évek óta dolgozik is az egyetem mellett.

2012. jan. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Azért tegyük hozzá, hogy a biomérnök tanul pl matekot meg folyamatirányítást, így ha msc-n váltani akar, sokkal jobb dolga van mint egy biológusnak, mert nézelődhet a mérnöki szakok között is.
2013. máj. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!