Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanácsoltok? (Bővebben lent)

Mit tanácsoltok? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ha minden jól megy, akkor kb. 355 pontom lesz, (emelt matekkal) és valamilyen pénzügyi szakon szeretnék elhelyezkedni.

Tudom, hogy ilyen ponttal nem kerülök be államilag támogatottba, főleg, hogy most csökkentették a létszámot. Nem állunk olyan jól anyagilag, hogy százezreket fizessünk, szóval, milyen árengedmények szoktak lenni?

Melyik drágább? Corvinus, vagy BGF ?

Esetleg van támogatottba valami jó szak, amit tudtok tanácsolni? (és elég hozzá a pontom)

Előre is köszönöm :)


2012. jan. 8. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:

355 pontod lesz? Az valami eszméletlenül kevés. 200-250 ezer forint körül mozognak a tandíjak a Corvinuson. Nincs olyan, hogy árengedmény. Ennyit kell fizetned a képzésért. Jelentkezhetsz szociális ösztöndíjra, ami 13 ezer forint havonta egy félévig, ha megkapod, tanulmányi ösztöndíjra, csak a második félévtől, amit a tanulmányi átlagodból számolnak ki. Kapsz kollégiumot, ami olcsóbb, mint az albérlet. Nem tudom, hogy milyen szakok vannak, amire elég ez a pont. Ez kevés pont. Amúgy ne erőltesd a gazdaságot, már mi sem fogunk tudni elhelyezkedni (most vagyok elsős a Corvinuson). A BGF, nem tudom... lehet, hogy alacsonyabb a tandíj, de nem relevánsan. Ugyanez vonatkozik a vidéki egyetemekre is. Gazdasági képzésre 355 ponttal nem jutsz be. Valószínűleg költségtérítésesre se, mert a Corvinuson tavaly a költséges ponthatárok olyan 370-től indultak. A BGF-et nem tudom, oda talán. Én a helyedben OKJ-ra mennék, arra elég a pontod és el is tudsz vele helyezkedni.

19/L

2012. jan. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csak a tévedések elkerülése végett. Fizetősön nincs se tanulmányi se szociális ösztöndíj.
2012. jan. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!