Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A programtervező informatikus...

A programtervező informatikus szak milyen?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem, mit kell tanulni, mit lehet választani azon belül, ,hány éves szak,hány vizsgatárgy van el lehet helyezkedni vele utána itthon, és/vagy külföldön? Érdemes ezen a szakon gondolkodni egyáltalán? Hamarosan be kell adni a jelentkezési lapokat, és az informatika, ami vonz engem.

2012. jan. 10. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én oda járok, most vagyok másodéves.

Az ELTE-n konkrétan 3 szakirány van: modellező informatikus, szoftvertervező informatikus és szoftveralkalmazó informatikus. Az az első kettőhöz MSC képzés is kapcsolódik.

Összességében amit majd tudsz vele csinálni: szoftvereket tervezni és készíteni egyedül vagy csoportmunkában professzionális szinten. A BSC képzés optimális esetben 3 évig tart és utána, ha szeretnél, akkor még 2 év MSC, de MSC nélkül is eléggé jól el lehet helyezkedni. A vizsgatárgyak száma félévenként változó, általában 4-5 tárgyból kell vizsgáznod egy félévben, viszont arra készülj, hogy félév közben is folyamatosak a számonkérések (tárgyanként 2-3 ZH van félévente, illetve bizonyos tárgyakból minden órán röpdolgozat, ezenkívül a programozási tárgyakból eléggé sok otthon elkészítendő beadandó van). Szóval összességében egy eléggé nehezen elvégezhető szakról beszélünk, de én úgy gondolom, hogy megéri, mert később igen jól el lehet vele helyezkedni. Magyarországon elsősorban Budapesten találsz vele állást, de ott nagyon könnyen és ha szerencséd van már kezdésnek megkereshetsz 2-3 százezret és ez a későbbiekben akár meg is duplázódhat. Vidéki városokban is vannak elvétve melók, de sokkal kevesebb és kevésbé fizetnek jól. Külföldön is nagyon jól el lehet vele helyezkedni, ott nyilván még magasabbak a fizetések.

Szóval összességében nehéz elvégezni, de összességében a későbbiekben stabil megélhetést biztosít :)

2012. jan. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

bocsi az off-ért

én jövőre érettségizek és ugyanígy ebben gondolkodok

és én inkább arra lennék kiváncsi hogy kb milyen arányban van a lányok aránya?

/jó gondolom nem sokan mert nálunk is ötöde.../

2012. jan. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát valóban nincs sok lány, most, hogy arányt nézzük: gólyatáborban 30-35 fős csapatok voltak és többnyire mindegyikbe 4-5 lány jutott. Szóval ilyen hatoda-hetede.
2012. jan. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

meg az jutott még eszembe hogy mennyire nehéz belerázódni úgy összeségébe? itt egyrészt gondolok arra hogy magába az egyetembe másrészt a tárgyak és a mennyiségükbe?

a programozás részével úgy nem nem lenne nagy problémám /legalábbis az elején szerintem /mert most suliba a 2. prog. nyelvet tanulom

2012. jan. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

* mennyire tömény egy anyag?

bocs hogy egy kicsit hülyé fogalmazok...

2012. jan. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem könnyű szakról van szó, sokat kell tanulni, elsősorban a matekos tárgyak szokták megfingatni az embereket, gondolok itt a Diszkrét matematikára, a Lineáris algebrára és az Analízisre. Szóval sokat kell tanulni, eléggé tömény, sok akaraterő kell hozzá, hogy menjen, de azért egyáltalán nem lehetetlen teljesíteni :)
2012. jan. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6%
A szakról a könnyű elhelyezkedés mára már csak urban legend. Keményen kell tolni otthon a programozást, már középiskolásként is, egyetem mellé jó szakmai gyakorlat kell, és akkor van esély elhelyezkedni eleinte 150 nettó körül, majd ez 4-5 év alatt duplázódhat.
2012. ápr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

üdv mindenki!

én azt kérdezném, h mennyi "előtanulmánnyal" érdemes egyáltalán belevágni, mennyi eselye van az ember fianak, ha nem ult egesz nap a gep elott mar alt isben is?

másik kérdésem, h a szak különböző szakirányai között mennyire éles a határ kezdetben és mennyire marad az a későbbiekben, ha már dolgozol jó ideje? lesz e vmnyi rálátásod a többire , szükség esetén tudsz e benne mocorogni? (csak mert estin csak a szoftveralkalmazot inditjak)

2012. máj. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is célszerű jelentkezni, ha még életedben nem programoztál, bár így az eleje kicsit húzósabb lesz, de az első 2 félév alatt behozhatod az elmaradásokat.

Amúgy a három szakirány között olyan túl éles különbség nincs, talán a modellező ami kicsit kilóg a sorból de a szoftverfejlesztő ill alkalmazó a későbbiekben nagyon hasonló dolgokkal fog foglalkozni.

2012. máj. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!