Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közép és emelt szintű informat...

Közép és emelt szintű informatika érettségin milyen programokat kell használni?

Figyelt kérdés
Mármint hogy mik vannak? Szövegszerkesztés, táblázatkezelés, programozás stb. És ennek van szóbeli része is vagy csak gyakorlati?
2012. jan. 11. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:

igen van szóbeli része

csak a közép mateknak nincs szóbeli része /ha matekból emeltezel akkor abból is kell szóbelizni/ ha jól tudom

2012. jan. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 delusion ***** válasza:

2010-ben érettségiztem belőle, középszinten.

4 feladat volt:


Szövegszerkesztés 40 pont

Prezentáció,grafika és weblapkészítés 15+15 pont

Táblázatkezelés 30 pont

Adatbáziskezelés 20 pont


Általában MS Office programcsomag segítségével kell megcsinálni ezeket, gondolom az OpenOffice/LibreOffice az alternatíva még.


A szóbeli sajnos csak 30 pontot ér, és nyilván iskolánként változó, de általánosságban szerintem nem olyan nehéz. Nekem a forgalmi vizsgám is pont azon a héten volt talán, szóval nem tudtam rá sokat készülni, de 30/30 lett végül.



Emeltszinten már kicsit neccesebb a dolog, bár ott is 4 feladat van (vagyis akkor még így volt):


1. Programozás ("Adatmodellezés, algoritmizálás") 45 pont

2. Adatbé 30 pont

3. Táblázatkezelés 15 pont

4. Szövegszerkesztés + Prezentáció + Weblapszerkesztés 30 pont


Tehát szintúgy 120 pontos az írásbeli. Ezt ugye központi helyen írja az ember, tehát itt már ki kell választanod, hogy melyik operációs rendszeren és fejlesztői környezeten kívánsz dolgozni. Oprendszerek közül a Windows és a Linux játszik majd be leginkább, programozási környezetnél meg gondolom van Perl, Dev-C++, Borland C++, FreePascal, stb...


A szóbeliről semmit nem tudok emeltszinten, és a pontokban sem vagyok biztos.


Ahogy nézem a 2011-es feladatokat, hasonló a felépítésük még mindig a feladatoknak.



Hajrá! Az informatika gyakorlati érettségi az egyike azon kevés érettségiknek, amelyeken középszinten minimális elméleti készültséggel is lehet nagyon jó eredményeket elérni : )

2012. jan. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem változott az előző válaszoló által leírtakhoz képest.

[link]

2012. jan. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!